Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Radiátornál miért csöpög?

Radiátornál miért csöpög?

Figyelt kérdés

Alsó része, nincs visszatérő szelep, csak hollanderrel van összekötve a vascső.


Újra lett kócolva, meghúzva stb., mégis csöpögött a fűtési szezonban.


Ilyenkor a kócolás rossz, a hollander van szétmenve, vagy mi lehet a tipikus gond?


2021. aug. 30. 09:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet rossz a menet tomites. Lehet rossz a gumitomites. Lehet nem huztad meg elegge. Stb...
2021. aug. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ilyen helyeken nem árt a szilikonos tömítés.
2021. aug. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 mindentudó99 ***** válasza:
Ha nem nagyon csöpög tegyél alá tálat. Majd a vítkő eltömíti. Egyébként szétszedni újra tömíteni. Vagy húzhatsz rajta
2021. aug. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ezert jo ha van visszatero szelep. Most ha szetszeded akkor eresztheted le az egesz rendszert.


A menet tomitesnek (koc azaz loctite teflonos cucc) nem szabad sporolni.

2021. aug. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Apósommal csináltuk, hagyományos kenderkóccal.

Nem fér oda a szelep, mert úgy van kialakítva a csőrendszer, hogy a radiátort csak rátenni tudod a csőre a hollanderrel, nincs hely.

2021. aug. 30. 11:54
 6/9 A kérdező kommentje:
Én leengedtem szezon végén, most üres és azért is kérdem, mert szerelgetem át a dolgokat rajta, amit lehet újra.
2021. aug. 30. 11:55
 7/9 anonim ***** válasza:

Sima kendert meg soha nem hasznaltam. Valami videoban lattam, hogy arra is kennek valamit.

Egyebkent ilyet vegyel szerintem. 3000Ft kb es sokaig eleg.

[link]


Ha hosszu csorol van szo es van szerszamod akkor megerheti levagni belole es menetet vagni ra esetleg ha nagyobb resz akkor otretegu csovel kiegesziteni kulcsos idommal.

Persze ez tobb melo es tobb penz.


Egyebkent tudom mirol beszelsz. En is igy kezdtem. Golyos csapok voltak a szelepek helyett. Kinkeserves meloval tettem a helyukre rendes szelepet. Aztan a kovetkezo szezonban otretegu csovekre csereltem az adott reszeket es uj radiatort rendes szelepekkel alul es felul is. A kovetkezo szezonban mar tobb helyen csereltem a csovet es a kulcsos idomot press-re csereltem, veglegesre. Ehhez kellett kezi press szerszam is.


Hosszutavon megeri ezeket kitanulni. Hasznos a futesben meg az ivoviz rendszerben is.

2021. aug. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyebkent toltsed fel a rendszert csumara. (Zart?)

Es figyeld honnan buggyan ki a viz. A menetnel vagy a hollandernel. Ha a hollandernel akkor tomitest cserelj. Azt amugy se art. A gumi par ev alatt elrohadhat. Vegyel tartalekot akar klingeritet is.

A viz es futes szerelesnel mindig legyen tartalek 1-2 gyakori idombol es tomitesbol ill legyen szerszamod pl fogo. Jellemzoen karacsonykor fog elszallni valami aprosag.

2021. aug. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez a kócolás még a barlangokban volt esetleg jó, de már túl haladt azon az idő.

Én hőálló szilikonnal kentem körbe a menetet és az soha nem engedett.

2021. aug. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!