Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vékony, tekercsben vásárolható...

Vékony, tekercsben vásárolható linóleum, PVC, vinyl padlóburkoló anyag falra ragasztása működhet?

Figyelt kérdés

Egy fürdőszoba felújításánál (befejezésénél) csak a kád, mosdó és WC mögötti falszakaszokat burkolnám így. A helyiség többi falát diszperziós festékkel festeném.


A falak vakoltak és gletteltek.

A linoleum falra ragasztása gyorsabb lehetőségnek tűnik, mint a csempézés +fugázás műveletsor.

Csempézés előtt az érintett falszakaszokról a glettelést is el kellene távolítani, hogy a csempék fenn maradjanak.

A linoleum könnyebb burkolat, s csak a kötés idejére kellene megoldanom a teljes felületi odaszorítást, de erre is van ötletem.



#linoleum padlóburkolat falra ragasztása #PVC padlóburkolat falra ragasztása #Vinyl padlóburkolat falra ragasztása
2021. szept. 7. 10:10
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Nekem vinyl van fenn. Van nedvszívo felülethez való pvc ragasztó. Azzal van feltéve. Nem kellett fenntartani, azonnal fennmaradtak a csíkok.
2021. szept. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

Nem csak hogy működhet, hanem még divat is!

Tessék:

[link]

2021. szept. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
43%

En jarolapot ragasztottam csempere a falon meg glettelesre.


Linoleumot nem tennek.

2021. szept. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönet a hozzászólóknak.

Azt tudtam, hogy vannak darabos vinyl burkolatok, amiket a csempékhez hasonlóan egyesével kell felragasztani, de engem elsősorban az érdekelt volna, hogy egy 2-3 m2-es linóleum darab egyben történő felragasztása a falra működhet-e.

A válaszaitok szerint akkor vagy nem találkoztatok még ilyen megoldással vagy nem javasoljátok.


Amúgy meg, ha már darabonként kellene elvégeznem a burkolást, akkor már inkább csempét választanék. Csak a munkavégzés (felületelőkészítés, burkolás, fugázás) idejét szerettem volna, illetve szeretném leredukálni, ezért keresem az alternatív megoldásokat.

Még egyszer köszönöm a válaszokat.

2021. szept. 8. 08:43
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Működhet. Én laminált méretű vinyl lapokat raktam falra. Jól fog a ragasztó. Ha egybe felteszed 2m2 et, sztem fennmarad. Csinálj vagy vegyél egy fogantyús görgőt ( mint teddihenger csak fém/ műany. görgő) és folyamatosan szorítsd ki a levegőt.De ez inkább 2 emberes munka lesz.
2021. szept. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!