Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A kalapácslakk jó anyag fém...

A kalapácslakk jó anyag fém (vas) kerítésrészek festésére?

Figyelt kérdés

Kerítés fém vázszerkezetét szeretném lefesteni, mázolni. Még nem volt egyszer sem lefestve. Ledrótkeféztem a felületeket és lemostam tisztítószeres vízzel.

Most kellene festéket választanom. Nem szeretném túl bonyolítani, valami olyanban gondolkodom, ami önmagában megoldja az alapozást és végleges bevonatot. Ezért gondoltam a kalapácslakkra.


Kalapácslakkal (KÖBER) már több mindent festettem kültérben is, de többnyire olyan tárgyakat, amik állandóan fedett helyen vannak. Csak szűrt fény éri őket és csapadék sosem. Ezek felülete több év után is olyan mint eredetileg volt.

De mit lehet remélni egy kerítés esetében a kalapácslakktól.


A környékünkön most a HEMMAX Cool 3az1-ben korróziógátló kalapácslakk zománcfestéket tudom megvenni, de ezzel nincs tapasztalatom.

Ha valaki ismeri vagy más jó minőségű terméket tudna ajánlani, előre is köszönöm.



#kalapácslakk #fém kerítés festése #Hemmax Cool 3az1-ben korróziógátló kalapácslakk zománcfesték
2021. szept. 11. 07:45
 1/2 Lupati ***** válasza:
100%
Hát normal festékből a hammerite kalapácslakk szerű festékei a legjobbak az biztos.Viszont az orkán 2in1 nekem nagyon bevált.Jól kenhető és egy réteg is elég.De ha tartóst akarsz mindenképpen szinter! Nekem kb 8m kerítés nagykapu kiskapuval 80 pénz volt (OBIS kerítéselemek 15x15-ös z sz.)
2021. szept. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Nyers (rozsdás) felületre kented az orkán 2in1 anyagot vagy már festett volt a felület?


/Meglévő, egybehegesztett és bebetonozott fémszerkezetről lévén szó, esetünkben a színterezés már nem lenne járható. De biztosan szép és tartós felületet ad. Az ára is jó húzós. Kívánom, hogy sokáig szolgáljon megelégedésedre!/

2021. szept. 16. 07:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!