Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Segítene a radiátor csere a...

Segítene a radiátor csere a házban?

Figyelt kérdés
Anyósoméknál van egy régi fajta nyitott rendszerű központi fűtés. Vastagcsövekkel és ezzel a kazettás vas radiátorokkal. Ugye rengeteg víz van a rendszerben, és egy akkora kazánt választottak cserekor amivel nemtudja jól felfűteni a helységeket. Persze tudom a kazánt kellett volna jól kiválasztani. Tehát a kérdés a következő: ha vásárolna újabb fajta fehér lemez radiátorokat az segítene?

2021. szept. 18. 14:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy a kazán nem tudja jól felfűteni a helységeket, nem a radiátorok hibája. A kazán által leadott összes hő a szobákat melegíti, nem a semmibe tűnik el. Ha nem tudja felfűteni, akkor kicsi teljesítményű a kazán, ezen a radiátor cseréje sem segít.
2021. szept. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha jól sejtem ("Vastagcsövekkel"), akkor ez gravitációs, keringető szivattyú nélküli fűtés.

Kérdés: mennyi a kazánból elmenő és mennyi a kazánba visszatérő víz hőmérséklete?

2021. szept. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
1. Értem persze alulméretezett a kazán nyilván, csak azon ment az agyalást, hogy ugye rengeteg víz van magukban ezekben a radiátorban is, ha esetleg újabbak lennének és abban kevesebb a víz könnyebben fűtené fel a kazán. Persze ha nem oldja akkor megpróbálnám lebeszélni a felesleges pénzkodobásról. 2. Kérdező igen ez egy gravitációs fűtés és fogalmam sincs róla. Igazából az első válaszoló szerint nem oldja meg így a kérdésem már tárgytalan is.
2021. szept. 18. 16:05
 4/12 mindentudó99 ***** válasza:
Egyáltalán milyen kazán? Ha új gondolom kondenzációs. Az 50-55 fokon működne hatásosan. Nem tudom ki szerelte be de nem szólt hogy minimum a radiátorokat le kellene cserélni? Valószínű méretre nagyobb kell hogy az alacsony hőfokkal is befűtődjön a helység. De nem írod mekkora ház mekkora teljesítményű a kazán stb.
2021. szept. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 mindentudó99 ***** válasza:
És igen a radiátorokat gazdaságossági szepontból kellene sokszor inkább lecserélni hogy ne annyi vizet kelljen melegíteni. Mert ha a kazán jó és a radiátorok mérete is megfelelő akkor fel kellene fűtsön így is csak drágábban. Azért a gázszerelőnek ezeket a dolgokat illett volna tudni és elmagyarázni. Egy régi rendszerre csak ráhajítani egy kondenzációs kazánt az úgy nem sok mindent ér
2021. szept. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Eddig nem volt szó róla, de sztem ez vegyes kazán.

A kazán teljesítménye pedig alapból a fűtési rendszer teljesítménye, aminek alapból a ház hőszükségletét el kell érnie.

2021. szept. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
47%
Nem akkora baj, hogy sok víz van a rendszerben, igaz lassabban melegszik fel, de tovább is meleg marad a radiátor. Az új fütéseknél pont ezért tesznek be hatalmas puffertartályokat.
2021. szept. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Attól hogy több víz van a rendszerben, még ugyanúgy be kéne hogy fűtse. Amennyivel tovább tart azt felmelegíteni, annyival tovább is tárolja a hőt. Persze lehet hogy ha nyaralásból hazaérve 16-ról 23 fokra kapcsolod a fűtést akkor nem 20 hanem 60 perc múlva lesz meleg, de hosszú távon semmilyen hátrányt nem okoz a nagy vízmennyiség. Ugyanis ez fordítva is működik, a kazán lekapcsolása után is jóval tovább marad meleg a fűtőtest, mivel nagyobb a rendszer hőkapacitása.

A radiátorok mérete valóban LEHET probléma (nem adnak le elég hőt, agy a kazán nem tud teljes teljesítménnyel működni), de ezen hasonló méret mellett az új lemezradiátor sem segítene. Ahhoz hogy nagyobbat rakj be meg valószínűleg a csövezést is jól át kell variálni (főleg ha azt akarod, hogy az ablakok alatt középen legyen a radiátor, és ne csúnyán eltolva), plusz beépíteni keringetőszivattyút. Ha meg ezt mind megcsinálod, akkor ennyi erővel az egész rendszert is kicserélhetnéd.

2021. szept. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Kérdés: mennyi a kazánból elmenő és mennyi a kazánba visszatérő víz hőmérséklete?"

Mert ez választ is adhatna, már ami a kazánteljesítményt illeti.

Esetleg a keringetés segítene rajta, de ADAT nélkül ez nem válaszolható meg.

2021. szept. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 mindentudó99 ***** válasza:
100%
#6 Teljesen igazad van elnéztem. Mivel a sok vízre panaszkodott valamiért az jutott eszembe hogy régi gáz kazánt cserélt újra. Ha vegyes akkor ttényleg kicsit vehettek. Ott csak a csere segíthet nagyobbra szerintem
2021. szept. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!