Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mit csináljunk, hogy a vlies...

Mit csináljunk, hogy a vlies tapétán keresztül ne látszódjanak a falnál a csíkok?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy a szobánkban az egyik oldalon belső hőszigeteléshez való panelek lettek feltéve és az illesztéseknél a sötétebb rések átlátszanak az amúgy meg hullámos mintás gyapjúrostos tapétán is. Még sosem használtunk ilyen vlies tapétát, fene sem gondolta, hogy ezek ilyen átlátszóak és csak makulátlan, teljesen egyszínű falra tehető, mivel ezt sehol nem láttam leírva még. Most le van megint szedve a tapéta emiatt. Arra gondoltunk, hogy esetleg ugyanolyan színű ragasztószalagot (nem tudom hogy hívják)lehetne rátenni. Mit lehetne csinálni?


Ja, és a másik oldalon habár nincsenek panelek, de a meszelés részeken sötétebb szürkés a fal, máshol meg fehér, akkor az is átlátszik majd? Egyszínűre kell ott is megoldani?



2021. szept. 27. 09:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Azokat a réseket ki szokták bandázsolni, glettelni.

Ha már egyszer fel ragasztottátok hogy szedtétek le? Jó gondolom még nem kötött meg a ragasztó. De hogy tároljátok, hogy gondoljátok hogy a következő ragasztás is olyan hú de jó lesz? Meg szárad a ragasztó és meg keményedik a tapéta.


“Ja, és a másik oldalon habár nincsenek panelek, de a meszelés részeken sötétebb szürkés a fal, máshol meg fehér”

A meszelés részeken hogy lehet sötétebb szürkés?( a mész az fehér). Máshol meg fehér?

En nem tudom ti ezt hogy csináltatok de ha én festek/ meszelek akkor telibe festem az egész falat és egy színű lesz.

Lehet olcsóbb lenne egy nyugdíjas festővel meg csináltatni

2021. szept. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ez a vlies tapéta lehúzható és ismét visszaragasztható a hagyományos tapétákkal ellentétben. A glettel az a baj, hogy sötét, így az átlátszódna a tapétán. Amúgy lehet, hogy én rosszul mondtam a meszelést, a párom csinálta, az valószínűleg glettelés azért hogy a fal hibáit kijavítsa, meg be lett falazva egy rész, ezért kellett oda plusz anyag.
2021. szept. 28. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!