Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Az reális, hogy egy részleges...

Az reális, hogy egy részleges lakásfelújításnál, 85 m2-nyi felületen (bontás, Ytong falazás, vakolás, glettelés, alapozás, 2*-i festés) a munkadíj az anyagköltség négyszerese legyen? 275000 az anyagköltség és 1 075 000 a munkadíj?

Figyelt kérdés
Én egy kicsit túlzásnak tartom a munkadíj összegét, ráadásul kb 2 hétnyi munkáról van szó. Ti mit gondoltok?

2021. okt. 8. 20:23
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Sajnos, a "szakemberek" már nem tudják, hogy mennyit kérjenek munkadíjra, mert úgyis kifizetik nekik, akármennyit mondanak. Szóval az reális. Viszont az anyagköltséget én keveslem, amilyen építőanyag árak vannak.
2021. okt. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Ezt nehéz így megmondani. 2 hétnyi munka. Mindennapos munka? Hány főről beszélünk? Napi 10 órában dolgoznak rajta, vagy 2 naponta 3 órát? Számlaképes vállalkozó, garanciával?


A munkadíjat felesleges az anyagárhoz nézni, van mikor az anyagár a több, van mikor a munkadíj, nincs a kettő összefüggésben.


Természetesen nem fogadnám el elsőre, vagy kérdezz meg hozzáértőt vagy pedig kérj mástól is ajánlatot.


Én víz-gáz-fűtésszerelő vagyok, de ez a téma nekem sötét erdő (mármint a munkadíj ezekben a szakmákban), ha én szorulnék ilyesmire, az első lenne, hogy minden olyan ismerőst körbekérdeznék akinek van erről az egészről bármi fogalma.

2021. okt. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Reális.
2021. okt. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Nekem is az anyagköltség tűnik gyanúsan alacsonynak.


De így vaktában nem lehet érdemlegesen semmit mondani.


Milyen bontás? Hol, hanyadik emeleten, hány ember. Már ez is önmagában el tudja vinni az árat és ez csak a munkadíj oldalt növeli.


Na meg az ilyen "ráadásul 2 hét" becsmérléseket ideje lenne elfelejteni. Hiszen legtöbb esetben pont ez a lényeg, hogy az idő pénz és ami nekik 2 hét az neked fél év.

2021. okt. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Az anyagárral valami nagyon nem stimmel. Akármilyen ytonggal is számolunk (feltételezem válaszfal) önmagában a tégla ára több ennél! Egy darab 10-es válaszfal tégla (60x20-as) 600-700 forint jelenleg!
2021. okt. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 mindentudó99 ***** válasza:
83%
Reális. Ez sok munka
2021. okt. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

reális, olyan embereket kapsz, akik tényleg komolyan dolgoznak és úgy csinálják meg ahogy meg volt beszélve.

gondolom nem 1 ember fogja csinálni...

2021. nov. 3. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
ez mindenhol így van... az anyag olcsóbb mint a munka :D
2021. nov. 3. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

meg azt is elfelejtetted, hogy itt nincs idő, hanem annyi idő alatt csinálnak meg amíg kész nem lesz...

ha 2 hét alatt csak 80% kész, akkor is dolgoznak tovább...

az ára nem fog változni, max ha kell az anyag, ha kevés hozzá...

2021. nov. 3. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!