Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fűtés zóna vezérlő?

Fűtés zóna vezérlő?

Figyelt kérdés

Sziasztok 2 fűtesi kör van a házunkban. Vettem egy compuhter zonavezérlőt hozzá és van 2 brh zóna/váltó szervomotorom. Sikerült leírás alapján mindent a helyére kötni. Úgy van hogy t1be ha bekötöd a termostátot és feltekered a fűtést akkor z1en megjelenik a jel és kinyitja a szelept (kék+ fekete kábel kombinációja) . Eddig minden fasza...

Viszont ezeknek a szelepeknek kéne még 1 jel ami bezárja a mágnesszelept (kék plusz barna kábel kombinációja- barnának viszont sehol nincs helye) különben nyitva marad a szelep ,viszont ezt a jelet sehol nem kapom meg. Szóval az a kérdés hogy van olyan szelep aminek nem kell jel hogy zárjon? Vagy ez hogyan müködik?


2021. okt. 26. 20:36
 1/5 anonim ***** válasza:

A szervó motor minek? Szelep is meg motor is? Nem értem.

Kell rugós visszatérésű szelep. Villanyra nyit, nincs villany zár.

Ergó folyamatos jel jó a szelepednek? Vagy csak impulzus kellene, mert nem mindegy.

Mi a cuccaid típusa?

Esetleg megrelézed a z1 kimenetet. Így ha a z1 van villany, a relé meghúz. Addig van jeled míg van kimenet. Ha megszűnik a jel, relé elejt, és a nyitó kontakton zárási jelet ad. De ez folyamatos jel! Amíg nem kap nyitást ismét. Ez így jó lenne?

2021. okt. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem kell folymatos jel csak egy par másodperces mert csak nyitnia kell meg zárnia a szelepnek ami pár másodperc, képes megállni akár félállásba is (ha nem kb elég ideig jelet).


Szóval ehhez vezéréléshez jobb lenne egy egyszerű szelep.


Vagy a relés megoldás amihz szerintem én már kevés vagyok.


2 db Brh szervómotor zóna/váltó szelep

+Computherm qz4 zónavzérlő.


Amúgy egyszer egy villanyszerelő itt volt dokat telefonàlgatot ő is relékt akart berakni (a telfonos segítsége javasltára) de sehogy nem ment neki azóta sem lattam.

2021. okt. 26. 21:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Keresd meg azt a szervós szelepet vagy mit, jó volna egy netes link, hogy lássam milyen, és mit tud.
2021. okt. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

BrH-667 szervómotor+zónaszelep

[link]

2021. okt. 27. 14:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Prívátba ment
2021. okt. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!