Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ha egy lapos tetős nyaraló...

Ha egy lapos tetős nyaraló épület 5-6 éve beázik, akkor jó eséllyel szétrohadtak a gerendái?

Figyelt kérdés
Persze azt se tudom megállapítani, hogy fa, vagy beton gerendái vannak. Felmentem a tetőre és elég masszívnak, teljesen merevnek érződik a tetőfelület. Valószínűleg a bitumen réteg nem szigetel mert odabent egy két tócsa keletkezik eső után. A kérdés az, hogy elég újra szigetelni a tetőt, vagy le is lehet bontani, mert a gerendák is tropára mentek már?
2021. nov. 4. 12:36
 1/6 mindentudó99 ***** válasza:
5-6 év alatt még nem biztos hogy tönkre megy. Meg kellene nézni
2021. nov. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha bitumen van a tetején, akkor valószínűleg beton födém van az épületen, de ezt kéne először tisztázni.

A beton födém vasalatainak nem tesz jót ha ázik, de mivel nem folyamatosan esik az eső ezért valószínűleg még nem rohadt ki. A régi bitumenes lapot fel kell szedni ahol átereszt és ki kell szárítani a betont, ehhez kell pár nap, esetleg hét. Ha kiszáradt, akkor kellősítő alapozás majd jöhet a bitumenes nehézlemez.

2021. nov. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanez volt helyzet 30 évvel ezelőtt. Sürgősen csináltattunk rá egy magastetőt, mert a bitumen javítgatása sikertelen volt.
2021. nov. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
2-es, sajnos nem tudtam megállapítani, hogy miből van a tető, de nekem mikor rajta lépkedtem inkább betonnak tűnt, nem olyan volt mintha fa szerkezeten lépkednék. Ez egy régi nyaraló épület, fogalmam sincs milyen a tetőszerkezete. Belülről se látszik mivel falécekkel van burkolva a plafon, viszont a legutóbbi tetőszigeteléskor a szurok átfolyt még a burkolólécek rései közt is, sőt nagy melegben is lecsurog a padlóra, nem tudom ez milyen szerkezeti megoldásra utal.
2021. nov. 4. 13:41
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Lapostetőre nem igen tettek fa gerendát, pláne nem szokás a fát bevasalni, betonozni.

Szinte biztos, hogy betongerendás.

2021. nov. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Miért 5-6év után foglalkozol csak a beázással?
2021. nov. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!