Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ha beköttetem mindhárom...

Ha beköttetem mindhárom fázist, akkor lehet különböző Ampermennyiséget kérni az egyes fázisokra?

Figyelt kérdés

Ilyen elosztás lenne nekem az optimális:

fázis 1: 32 amper

fázis 2: 16 amper

fázis 3: 16 amper



2021. nov. 4. 14:59
 1/5 Majatom ***** válasza:
Azt, hogy most kérhető-e úgy, azt nem tudom, de mielőtt bővítettünk 3x16 A-ra, előtte 1x20 A és 2x10 A volt, szóval szerintem simán lehet.
2021. nov. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ami biztos,csak 1 lakossági tarifát vehetsz igénybe.
2021. nov. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
"Ami biztos,csak 1 lakossági tarifát vehetsz igénybe." ?
2021. nov. 4. 17:12
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kérni, fázisonként 32 amper a maximum az alatt úgy osztod el ahogy akarod. Persze csak a szabványos értékekből lehet választani, tehát pl. 28 ampert nem kérhetsz fázisonként, de a 32+16+16 megoldható.
2021. nov. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, lehet, hogyne! Mivel amúgy is kell hozzá reg.szerelő, azért mondd el neki, hogy milyen nagy fogyasztók vannak, mert lehet Ő másképp látja majd a dolgot! 1x32A az ingyenes, afelett amperenként fizetned kell a szolgáltatónak kb. 4-4500 forintot (arra, ami afelett van, nem a teljesre)! Annyiban változott a történet, hogy a 32A ingyenességbe most már beleszámolják a vezérelt ("éjszakai") áramot is a köcsögök! Úgyhogy ha teszem azt új bekötésről van most szó, akkor már a vezérelt is levonandó ebből a 32A-ből. Ha meglévő bekötés, és ampert emelsz, de legyen szó akár 1F helyett 3F bekötéséről, akkor nem, akkor ha ezek mellett volt éjszakaid, azt nem adják hozzá. Csak teljesen új betáplálásnál!
2021. nov. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!