Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Letört a falról a redőnygurtni...

Letört a falról a redőnygurtni-vezető műanyag cucc. Hol kaphatnék olyat, amibe úgy tudom befűzni a gurtnit, hogy nem kell leszedni egyik végét sem?

Figyelt kérdés

Ez az alkatrész tört el:

[link]


Az a gond ugye, hogy a gurtni keresztülfut a lyukon, de az ilyen gurtnivezetőt nem lehet szétszedni, hogy cserélni tudjam. Át kellene vezetnem rajta a gurtnit, de ahhoz ki kell szednem a végét a dobozból, amelybe fel van csavarva.


Gyakorlatlan vagyok, de ilyen piszlicsáré dologért nem szeretnék szerelőt hívni. Olyan alkatrészt képzelek el, amelyet szét lehet szerelni, belehúzni a gurtnit, majd összeszerelni, és egyszerűen felcsavarozni a falra a régi helyére.


Van ilyen? Hol találhatok? Műanyagrendőnyről van szó.



2021. nov. 11. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Nincs ilyen sajnos. A dobozból a gurtnit úgy tudod kiszedni, hogy kihúzod, amennyire lehet, majd ha már nem engedi tovább, akkor lenyomod a kis fém fület, ahol kijön a gurtni és így már ki fogod tudni húzni. Le kell akasztani a kis fém nyelvről, csak ilyenkor nem szabad elengedni a fémet, mert visszaugrana a dobozba. Ha van rajta egy kis lyuk akkor bele kell dugni valamit, hogy ne menjen vissza, vagy ki kell akasztani. Átfűzöd az új görgőt a gurtnin, majd visszaakasztod a doboz fém nyelvére a gurtnit, lenyomod a fém fület és behúzza.
2021. nov. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

1-es

Az meg van, hogy pont ezt akarja megúszni a kérdező?!


Kérdező:

Veszel egy másikat és kihúzod a forgórész tengelyét, majd a gurtnit alá teszed, utána visszadugod a tengelyt és kész.

Ez max 1 perc.


Ha eltörne a tengely, akkor egy db csavart átdugsz rajta egy anyával,

avagy egy sasszeget.

2021. nov. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2021. nov. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mindegyik válasz hasznos.


Igen, ha lehet, megúsznám a gurtni kiszedését, de köszönöm a leírást, mert ez marad, ha más megoldás már nincs.


A tengelyét már piszkáltam a hevedervezetőnek, egyelőre nem jött ki sehogy. Nekiesek majd szerszámmal is, a régiért úgysem kár.

2021. nov. 11. 15:52
 5/6 anonim ***** válasza:
2-es az megvan, hogy csak segítettem abban az esetben ha nem tudná megmókolni a görgőt, ami nem szétszedhető alapból? Mivel az volt a kérdés, hogy létezik e szétszedhető, amire válaszoltam is.
2021. nov. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mellesleg azért írtam le hogy kell csinálni, mert sokkal egyszerűbb, mint szétszedni egy görgőt, amit talán össze tud rakni, hogy jó is legyen, talán nem.
2021. nov. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!