Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mekkora önszivatás konyhába...

Mekkora önszivatás konyhába lamináltat rakni?

Figyelt kérdés

Sose volt még olyanom, de most konyhafelújítás lesz. Eddig pvc volt, az a békebeli fél centi vastag amit ki kellett hajítani mert szarrá porladt alatta a felső beton. Padlólap biztosan nem lesz, szeretek leejteni dolgokat és hát hideg. A PVC teljesen jó volt amúgy, csak gondoltam kipróbálom. Nem olyan nagy, 2,5×2,5 méteres.


Milyet érdemes ilyen helyre lerakni? Vagy maradjak a pvc-nél, ha nem akarom szivatni magam? Valami jobb javaslat esetleg?


2021. nov. 25. 08:16
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%

Ha biztos vagy benne, hogy soha nem ömlik ki semmi és nem kell vízzel felmosnod, akkor jó. Egyébként nem.

Ha hidegburkolatot nem akarsz, akkor a PVC nálad a megoldás. Manapság gyönyörűeket kapni.

2021. nov. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
93%

Ha alig használod a konyhát és csak dísznek van, akkor rajta!

Rendszeres főzés, mosogatás, koptatás mellett nagy önszívatás.

De 5 m2 nem a világ, próbáld ki! Olcsóbb, mint egy minőségi pvc.

2021. nov. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 Alain Delon ***** válasza:
92%
Az előző melóhelyen az étkezdében csináltak ilyet. Egy idő után felszedték. Tönkremegy, mert a konyha viszonylag nedves helyiség, és az ki fogja kezdeni.
2021. nov. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
75%

Én biztos, hogy valami nekem tetsző kerámiát tetetnék fel, (akár famintásat) ami higiénikus és nyáron kifejezetten kellemes. Ha nem mázas kerámiát rakatsz, akkor semmi baja nem lesz semmilyen leejtéstől.

A hidegebb évszakokban rádobnék egy odaillő szőnyeget. Ez most egyébként is kifejezetten divat:

[link]

2021. nov. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
91%
1 év múlva nagyon szomorú látvány lesz a konyhában a laminált padló.
2021. nov. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
92%

Ha nem akarsz rendes hidegburkolatot (kerámiát), akkor mindenképpen a vinyl padlót javaslom. Olvass utána, a jobb fajták állítólag abszolut vízbiztosak még fürdőszobába is ajánlják. És gyönyörűek vannak.


[link]

2021. nov. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
50%

Előző házamban laminált padlót rakattam le a konyhában is.

Napi többszöri felmosás sem ártot neki, nagyon jó meleg hangulatot árasztott és bizton állíthatom volt forgalom a konyhámban rendesen.

Olyan lamináltat kell választani ami ellenáll a víznek, kiváló a kopásállósága, megfelelő vastagsággal rendelkezik és nem utolsósorban tökéletesen kell lerakni.

2021. nov. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
83%

7-es jól írja, óriási különbség van laminált és laminált között is, a lerakás módja pedig odavághatja a jó minőséget is, de szerintem a vinylre nem véletlenül vállalnak garanciát.

Bár ezek hangzatos kijelentések, hogy 10 év garancia, azt is meg kell nézni, mik a garancia feltételei, pl. szerződött partnerek általi lerakás, stb. Lehet, hogy nincs ilyen feltétel, de jól utána kell nézni a garancia feltételeinek.

2021. nov. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
87%

Sőt (6-os és 8-as vagyok újra) nagyon nem mindegy, mivel mosol fel és hogyan. Én a laminált padlóra (másra is) nagyon jól kicsavarható lapos felmosót használok, ilyet:

[link]

2021. nov. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
83%

És ha mégis a PVC mellett döntesz, mostmár azt is úgy hívják, hogy tekercses vinyl padló, az nem lapokban van, hanem több méter széles tekercsben, mint anno a PVC.

[link]

2021. nov. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!