Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mekkora önszivatás konyhába...

Mekkora önszivatás konyhába lamináltat rakni?

Figyelt kérdés

Sose volt még olyanom, de most konyhafelújítás lesz. Eddig pvc volt, az a békebeli fél centi vastag amit ki kellett hajítani mert szarrá porladt alatta a felső beton. Padlólap biztosan nem lesz, szeretek leejteni dolgokat és hát hideg. A PVC teljesen jó volt amúgy, csak gondoltam kipróbálom. Nem olyan nagy, 2,5×2,5 méteres.


Milyet érdemes ilyen helyre lerakni? Vagy maradjak a pvc-nél, ha nem akarom szivatni magam? Valami jobb javaslat esetleg?


2021. nov. 25. 08:16
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
86%
Maradj a PVC-nél!
2021. nov. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
75%
Parafa burkolaton nem gondolkodtál? Nem túl olcsó, de több rétegben lakkozva van, és jobban bírja a nedvességet mint a laminált...
2021. nov. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
89%
Én albérletbe találkoztam laminált konyhával, nem volt jó. Nehéz takarítani, egyszer kiborult egy tál leves - feltakarítottuk, de kb magába szívta a hús leves szagot + egy kicsit deformálódott is.
2021. nov. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
86%
Vinyl lap, abból van fa hatásu, mint a laminált.
2021. nov. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
90%
Laminált padlóból is van vízálló, csak győzd kifizetni. Nem értem, hogy konyhába miért nem jó a padlólap. Ki a franc mászkál ott mezítláb, hogy érezze, ha hideg?
2021. nov. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk laminalt van a konyhában. Mondjuk amerikai egylegteru konyha, etkezo nappalink van. Mivel nappaliba csak meleg burkolat johetett szoba es nem akartuk kulon burkolattal megtori az egyseget igy mindenhol laminalt van. Nem a legolcsobb de nem a 20 ezeres per negyzetmeteres. 2 eve hasznalom es egyelore teljen jo. De van szonyeg is olyasmi amit az egyik valaszolo linkelt.
2021. nov. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Huhh köszönöm!

Marad a PVC, azt tisztességesen fel lehet mosni. "Kő" biztosan nem lesz. Hideg, hangos, törik rajta minden azonnal. A laminált lerakása egyáltalán nem lenne probléma, ezerszer egyszerűbb mindennél, és persze csakis ragasztva. Viszont eszembe jutott, hogy munkahelyemen láttam már vízen úszni beázás miatt, jó büdi lett, és nagyon szeret csúszni is rajta a cipő-papucs zokni ha egy picit is poros. A kis alapterület miatt nyugodtan lehetne drágábbat is, de a hátrányai kiütötték végleg. A tekercses PVC-nél a lerakás miatt fosok. Nincs hely kiteríteni, derékszög nuku, kivágandó cső sok. Rengeteg a kerülgetnivaló cső, derékszög sehol, az elszabás borítékolható. Obi-ban tegnap fogtostam is az LVT-t. Nem tudom, ez leragsztós játék, vagy megvan anélkül is? Esetleg csak körben? Vagy szegőléccel körben lerögzíteni?

Eddig nem volt a középpontban, nem tudom ennél mire kell figyelni. Nagyon tetszik a legózhatóság, mint a lamináltnál.

2021. nov. 25. 16:33
 18/26 A kérdező kommentje:

A laminált "padló" legvékonyabbja pedig teljesen jó lesz majd a falra, agyonfurkált bejárati ajtó, íróasztal és egyebek tuningolására. :)

https://www.youtube.com/watch?v=Wyh7g8DMlgQ

2021. nov. 25. 17:18
 19/26 anonim ***** válasza:
26%

Furcsa szempontok. Az, hogy hideg csak akkor mérvadó, ha meztelen mászkálsz. Törik rajta minden? Az a PVC-n is, max nem pattan vissza. De őszintén: 6 év alatt két poharat sikerült eltörnöm, pedig köztudottan ügyetlen vagyok.

A PVC az nagyon retro és csóró érzetet kelt.

Egyébként a lamináltat sem kell ragasztani. Vegyél klikkest, abból felmosható is van.

2021. nov. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
41%
Egyetértek a 19es válaszolóval. Hiába Vinyl padlo a neve az attol meg linoleum marad. Tényleg a lehető legigénytelenebb, leggyagyibb megoldás.
2021. nov. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!