Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mekkora önszivatás konyhába...

Mekkora önszivatás konyhába lamináltat rakni?

Figyelt kérdés

Sose volt még olyanom, de most konyhafelújítás lesz. Eddig pvc volt, az a békebeli fél centi vastag amit ki kellett hajítani mert szarrá porladt alatta a felső beton. Padlólap biztosan nem lesz, szeretek leejteni dolgokat és hát hideg. A PVC teljesen jó volt amúgy, csak gondoltam kipróbálom. Nem olyan nagy, 2,5×2,5 méteres.


Milyet érdemes ilyen helyre lerakni? Vagy maradjak a pvc-nél, ha nem akarom szivatni magam? Valami jobb javaslat esetleg?


2021. nov. 25. 08:16
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
44%

Nekem kb 15 éve van sima egyszerű laminált padló a konyhámban, akkoriban még nem volt vízálló fajta. Viszont 15 éve 5000 ft/m2 ára volt!!! Sóval ez a nagyon nagy kopás álló fajta, nagyon jó minőségben. Nyáron lomtalanításkor találtam a padláson egy egész lapot, letakarítottam beraktam a nappali közepére és pont úgy nézett ki a 15 éves lap mint az új.

Ha vigyázol rá nem púposodik meg, szóval ha valami lefröccsen azonnal feltörlöd 15 év után is tuti hogy jó.

Ami nagy probléma a leeső dolgok, legyen az akár pohár, lábos stb. Megmarad a nyomam és apró horpadásokkal lesz tele. Ezek alapvetően nem feltűnőek, de bizonyos napszakban nagyon csúnya. A mosogatónál és a tűzhelynél kis túlzással olyan a padló felülete mint egy golflabda felülete.

Most már sokkal több a lehetőség, vízálló laminált, vinyl padló. Ha most raknák le hasonló padlót biztos a vinylt választanám. Ez biztosan érzéketlen a folyadékokra.

2021. nov. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hát igen, a gyártók is elqrvultak ahogy szoktak. Azt kellene megnézned, hogy a tiéddel egyenlő minőségű az most mennyibe kerül, mert gyártani azt most is lehet(ne).

Volt ma szerencsém lamináltpadlós helyhez. Mindenhol az volt lerakva, és robotpuli söprögeti amikor felébed a töltőből és körbeszaglászik. Ott nem csúszott, de a nyomok tényleg meglátszottak és kopogós hangú. Semennyire sem nekem való. Marad az LVT. Drága és a ragasztója is drága, de ez olyan lehet mint a te lamináltad 15 éve. Ami kicsit érdekes, hogy snitzerrel bekarcolják és úgy törik méretre. Kb olyan mint az a vékony betonit lap. De vajon mit tud ez egy jófajta lábhoz tartozó tűsaroknál? Széklábnál? Nem reccsen be pókhálómintában?

2021. nov. 26. 16:24
 23/26 anonim ***** válasza:

21 vagyok.

nekem viszonylag vízszintes volt a beton és az alátét fólia elnyelte a kisebb hibákat.

Vinylnál viszont mindenképpen aljzat kiegyenlítőzni kell!

Nemrég nézegettem a szobákba laminált padlót, ami kb hasonló anyagú, mint ami jelenleg van a nappali konyha étkezőben és 5-7000 Ft/m2 volt az áruk. kb 7000-től indulnak a jobb minőségű vinylek, a 5000 ft körüliek nagyon silány minőségűnek tűnnek már fogásra is.

Viszont szobába szerintem felesleges vinylt rakni.

2021. nov. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Igen, teljesen sima lesz az aljzat. Ezeken a vékony vackokon minden kegyetlenül átüt. A legjobb a műgyanta padló lenne, telibeöntve mint az autószerelőknél oszt csókolom.
2021. nov. 26. 18:39
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó a műgyanta, nagyjából az a legsérülékenyebb az összes közül.

Bátyám autószerelő, vett pár éve egy kis műhelyt. Első dolga volt lecsiszoltatni a műgyantát és gres lap került a helyére.

A műgyanta tele volt felmaródásokkal a különféle kiömlő folyadékoktól és mély karcokkal, felvált részekkel.

2021. nov. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Akkor azt nagyon gányul taknyolták oda.
2021. nov. 26. 21:47
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!