Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hajópadló leragasztva kinek...

Hajópadló leragasztva kinek vált be, megosztaná a tapasztalatait?

Figyelt kérdés
2021. dec. 5. 08:43
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

A szellőzés miatt párnáfára szokták rakni.

Ragasztva még nem hallottam.

2021. dec. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Azt a 2-3 méteres deszkákat nem szokás leragasztani. A száradás és dagadás miatt meg eldeformálódok.
2021. dec. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hajópadlót lehet ragasztani, és az, hogy nem látod, még nem jelenti azt, hogy nem szokás! Merem feltételezni nem napi szinten látsz hajópadló lerakást. A hajópadlónak valóban az volna az előnye, hogy szellőzik, így tök jól lelehet tenni olyan házakban, ahol nincs megfelelő vízszigetelés, nagyon jó pl. emiatt vályogházakban is, sőt javasolt. Ugyanakkor mi a frászért ne lehetne ragasztani és mi a frászért kellene azt "szellőztetni" egy jól szigetelt háznál? :) Ott lehet ragasztani és ott ragasztják!!!
2021. dec. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szigetelt aljzatra raknám persze. Olvastam hogy egyre többen ragasztják, én tennék alá parafa szigetelést, aztán arra ragasztanám rá. Tapasztalatok?
2021. dec. 6. 07:55
 5/7 anonim ***** válasza:
Minek? Akkor a parafát is ragasztanád? A parafa puha, könnyen szétbomlik, nem kapsz megfelelő kötést a ragasztással, én nem raknék alá! Ha nem egyenletes az aljzat, akkor aljzatkiegyenlítőt kell önteni!
2021. dec. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Padloponra nem lehet parkettát ragasztani az van ráírva. A parafát hőszigetelésnek raknám alá. Bonobittal ragasztható lenne a deszka?
2021. dec. 6. 08:06
 7/7 anonim ***** válasza:
Artelittel láttam eddig, azzal ragasztották, nem szakmám, nyilván van más típusú ragasztó is, ami jó, én ezt láttam! Lehet, hogy közvetlen a betonra ragasztották, most hogy mondod... Nem tartom jó ötletnek alá a parafát, ilyet még a burkolóktól sosem láttam, ez persze nem jelenti azt, hogy akkor nem is lehet! Meglátásom szerint gyengíted vele a ragasztást, aztán lehet, hogy nincs igazam. Egy hajópadló már a vastagsága okán is lényegesen jobban "szigetel", azaz melegebb, mint pl. egy laminált padló, az alá szükséges is az alátét többek között azért, hogy melegebb érzést keltsen.
2021. dec. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!