Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan szüntethetném meg a...

Hogyan szüntethetném meg a hőhidat vagy a rajta jelentkező vizesedést?

Figyelt kérdés
Az egyik tetőtéri kutyaólablakunk falán az ablak mellett van egy tenyérnyi hőhíd. Az ablak jól zár. Van esetleg valamilyen módszer ennek a megszüntetésére anélkül, hogy megbontjuk a gipszkartont vagy a tetőt és megvizsgáljuk a szigetelést? Hőszigetelő, esetleg hidrofób réteg felkenése? Kérem, csak olyan írjon aki nem google-ben keresett rá, hanem ért is hozzá. Köszönöm!

2021. dec. 18. 07:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, kívülről bontsd ki a kutyaól oldalát, valószínűleg ott hiányos a szigetelés azért hőhidas, ha nem ázik be
2021. dec. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Na igen… Rosszul írtam. Úgy gondoltam, hogy a külső falat se kelljen megbontani, de nem fogalmaztam jól. Így jogos, jár a pont. De nem erre voltam kíváncsi.
2021. dec. 18. 10:36
 3/7 anonim ***** válasza:
mint az előttem szóló írta. Vagy...lukat fúrni belülről, és pur habot nyomatni a szigetelés-mentes helyre..valószínű ott luk van
2021. dec. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kutya ablak, hát igen. Nekünk 5 darab volt. Már csak 4. Mérföldekkel jobb a sima tetőablak, fényben és szigetelési lehetőségekben is. Egyetlen hátránya, hogy darabja 200e beépítő kerettel.


Szóval én óvatos lennék a benyomandó pur habbal. Nem tudni mi van mögötte (hacsak nem te csináltad, de akkor nem itt kérdeznél)

A gipszkarton mögött kéne legyen párazáró fólia, nem kéne szétcseszni.

Ha biztos, hogy csak egy tenyérnyi helyen van a gond, akkor inkább kivágnám azt a darab gipszkartont óvatosan hogy alatta ne sértsed meg a fóliát. Aztán a fóliát felvághatod úgy, hogy a mögötte lévő szigetelőanyaghoz hozzáférj és pótolhassad. Utána visszazárod a fóliát, akár úgy, hogy ráragasztasz egy újabb fóliadarabot. Elvileg 20cm-es átfedéssel kéne dolgozni, így tökéletes biztos nem lesz, de jobb mintha nem lenne.

Aztán a gipszkartont kéne pótolni. A legjobb módszer az lenne ha fel tudnál a luk mögött fogatni egy lécet és ahhoz rögzítenéd az új darabot, de egy ilyen ablaknál nem hiszem, hogy vastag "fallal" számolhatsz, így a szigetelés felett nem valószínű, hogy lesz rá helyed.

Valahol láttam olyan trükköt, hogy a gipszkarton hátsó papír részét meghagyták pár cm szélességben. Tehát pl egy 30x30 -as kartonon van egy 20x20-as gipszkarton darab. Ha a papírt beszorítod az eredeti gipszkarton alá, akkor nem fog kiesni az új darab. Azt pedig már tudod üvegszövet szalaggal hézagolni és glettelni, majd festeni.


A megbontás nélküli verziók többnyire lutrinak számítanak, és nagyobb kárt is okozhatsz vele. Szerintem, de ez személyes véleményem.


Nekem annó a kémény melletti rész ázott be a hajópadlós burkolat mellett. Nem voltam túl tapasztalt még akkor, így benyomtam egy flakon pur habot, hogy majd biztos megoldja. Hát nem igazán. Későbbiekben kiderült, hogy cserepet kellene cserélni mert megrepedt. Akkor nem nagyon voltam abban se túl penge, így kívülről sziloplasztoztam. Ennek már kb 2-3 éve. Még tartja magát, de lassan asszem ki kell cseréljem azt a cserepet, most már nem okozna gondot, csak lusta vagyok felmászni a tetőre.


Azt kell még megjegyeznem, hogy ha nem ismered a házad részleteit, akkor számíts rá, hogy nagy meglepetések és disznóságok érhetnek. Erre készülni kell.

2021. dec. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Még annyit mondanék hozzá, hogy ha a tanácsom ellenére mégis pur haboznál, akkor legalább alacsony tágulásút vegyél és ne olyat ami 40x-esére dagad :)
2021. dec. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Üdv!

Nekem is kutyaól ablak van 4, nincs velük baj, de volt egy tető síkjában lévő ablakkal. A ház 94-ben épült. Gimnazista volt a fiam, amikor észrevette, hogy penészes az ablak környéke. Megnéztem csorgott körülötte kicsit a víz. Látom, rosszlett a hőszigetelt üveg. Annak idején hazai gyártású ablakot vettem, gondoltam kicserélem az üveget. Azt javasolták inkább cseréljem ki a szárnyat 3 rétegű üveggel ellátottra. Megtörtént, de a jelenség maradt. A következő nyáron kimásztam, ellenőriztem a beépítést, minden rendben volt. Persze azért növeltem a hőszigetelő anyag(kőzetgyapot) vastagságát. A jelenség maradt. Jobban megnézve az ablak környékét látszott, hogy a fa doboz mellett, ami a"lyuknál" körbeveszi az ablakot a vakolat elvált. Arra gondoltam, ezen a pára ha kis mennyiségben is, de ki tud jutni és előbb utóbb víz lesz belőle, ami vissza tud csorogni. Körbe szilikonoztam az ablakot. A következő télen a jelenség megszűnt és azóta se jött elő. Most a te esetedben először megmérném a szobában a páratartalmat. Ha a szoba közepén magas, mondjuk 60 % és a fal hideg, a hideg fal mellett biztosan magasabb. Lehet akár 80 % is. Ha magas a páratartalom, akkor a levegő már nem tudja a vizet felvenni és mindig a leghidegebb felületen csapódik ki. A magas páratartalmat a legegyszerűbb rejtett ablakszellőzőkkel orvosolni. Ezek a függőlegesen épített ablakokba betehetők, a tető síkjában lévőkbe nem. Ez nem kerül sokba és ha szerencséd van, nem kell bontani. Itt tudod megnézni: https://www.youtube.com/watch?v=qrl__9nZJoo

Fa ablakba is be lehet tenni, de macerásabb.

2021. dec. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.
2021. dec. 27. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!