Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan lehetnének időzítősek...

Hogyan lehetnének időzítősek a küldetéri lámpáim?

Figyelt kérdés

Az udvaromon van 2 darab 500 Wattos és egy darab 20 Wattos reflektor pluszba még 3 darab hagyományos villanykörte. Jelenleg mindegyik egy darab mozgásérzékelőről műkődik. Az a baj hogy egész éjszaka világít. Ha nagy szél van akkor is bekapcsol ha macska vagy a kutya járkál akkor is.

Azt akarom kiküszöbölni hogy ne égjen egész éjszaka a villany. Hagyományos villanykapcsoló sem jó mert nem kapcsolják le. Ha nem vagyok otthon éjjel nappal fel van kapcsolva.

Nekem egy olyan kapcsoló kéne ami olyan mint a kapucsengő (rugós). A felkapcsolástól számítva 10-15 percet világítson csak.

Hagyományos villanykapcsoló nem jó a mozgásérzékelőt nem tudom átrakni másik helyre. De még az időzítős dugalj sem jó!

Valakinek valami ötlete van?



2021. dec. 29. 16:27
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
ha van internet wifi , akkor egy olyan kapcsoló vagy konektor
2021. dec. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Már bocs, de az időzítős dugalj miért nem jó?? Semmi pénz, és rohadtul jól állítható.
2021. dec. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Nyomógomb + egy időrelé és megvagy.
2021. dec. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
2021. dec. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
1-es nincs internet se wifi mert le mondtam. Ha lenne se jobb helyzetben lennék mert gyenge a jel (tudom van hozzá jel erősítő). De már megoldódott a gondom.
2021. dec. 29. 17:23
 6/9 A kérdező kommentje:

2-es időzítős dugalj azért nem jó mert időzítő. Vagyis csak az előre beállított időpontban világít! Honnan tudjam hogy pl. este 9-kor megyek-e ki az ólba fáért?!

De már megoldódott a problémám.

2021. dec. 29. 17:26
 7/9 A kérdező kommentje:
3-mas, 4-es köszönöm. Nagyon jó lesz...
2021. dec. 29. 17:27
 8/9 anonim ***** válasza:
6%

a 20 Wattost még értem, de az 500Wattos mi a túró lehet?


Egy 100Wattos led már szétvilágítja a környéket..ha a sufniba mennél, akkor elég az irányfény, ami alkonykapcsolóval működik. Nálam a ház két végén 7-7 Wattos led-ek világítanak sötétedéstől virradatig..tökéletes


A kertben, garázsban, udvaron, garázs előtt 10W-os led reflektorok vannak. Ezek már távirányítósak, a mozgásérzékelő csak hagyományos izzót vezérel...a macskákat már nem zavarja..


Igazából a nyestek miatt kell a led, mert a fényt marhára nem szeretik.

2021. dec. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8-as

1 hektáros terület bevilágítására még szinte kevés is. Van egy 500-as a belső udvart világítja meg. A másik 500-as nagykaput/bejárót világítja meg. A 20 Wattos az a melléképület előtti területet világítja. A három hagyományos műhelyben a szenesben meg a fásban van.

De ígysem fedi egyik a másikat.

2021. dec. 29. 22:15

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!