Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ellátná egy szigetüzemű...

Ellátná egy szigetüzemű napelemes rendszer a lakás elektromos készülékeit ?

Figyelt kérdés
Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy ha van egy szigetüzemű napelemes rendszer, a következő paraméterekkel: 16db 280Ah-s lítium vasfoszfát akkumulátor, úgy 8000w-nyi napelem ami kb. 27db 290w-os napelem panel illetve a hozzá való mppt töltés vezérlő, 6kw-os inverter. Az a kérdés, ha mondjuk adott egy 4000kw éves fogyasztású lakás akkor ez a rendszer eltudja látni a lakást egész évben, vagy szükséges inkább hibrid rendszert kiépíteni és ezt a tervet kidobni a kukába? Illetve olyan kérdésem van hogy nem lenne kevés a napelem az akkumulátorhoz? Ezt nem tudom hogy hogyan számolják hogy egy egységnyi akkuhoz hány wattos napelem szükséges. Illetve hogy a lítium vasfoszfát akkumulátor mennyivel lehet hatékonyabb a többi akku tipussal szemben? A válaszokat előre is köszönöm!

#napelem #akkumulátor #szigetüzem #Lítium vasfoszfát
2022. jan. 5. 22:24
1 2
 1/11 Valentino BROssi ***** válasza:
Ez iszonyatosan magas fogyasztás, bitcoint bányászol a világvégén, vagy mi? Vidd le 1000 kWh/év alá - hűtőből, számítógépből, mosógépből, mindenből energiatakarékosat válassz és akkor lesz értelme a sziget rendszernek, mert szünetmentes tápból és napelemből is kevesebb fog kelleni. Ha nem lakóépület, hanem gazdasági akkor inkább ne ilyen hasraütés szerűen tervezd, hanem keress meg egy szakosodott céget.
2022. jan. 6. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

" Ezt nem tudom hogy hogyan számolják hogy egy egységnyi akkuhoz hány wattos napelem szükséges."

"adott egy 4000kw éves fogyasztású lakás"


Amíg a kW és kWh közötti különbség sem megy, addig inkább ne számolgass te semmit.

2022. jan. 6. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Bőven találsz segédletet a neten hozzá;

[link]

Vedd számításba, hogy mi az optimális. Átlagba lehet, hogy minden szép, de télen kevés és gyenge a napfány, a nyáron meg a túlmelegedés miatt csökken a napelem hatásfoka.

Az akkuk, borzalmasan drágák. Ráadásul sosem szedsz ki belőle minden energiát, csak egy részét. A Li- ban 20% ot kapásból bevonhatsz, aztán jön a túltöltés veszélye. Hozzá precíz töltő. Egy ólom akksi kevésbé érzékeny.

2022. jan. 6. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 3-asnak üzenném hogy ennek a lítium vasfoszfát aksinak az a lényege hogy pont ezt a hátrányát szünteti meg. Elvileg. Tehát elvileg sokkal jobb ez az akku mint egy átlagos Lítium-ionos akku. Többet bír, kisebb mégis nagyobb kapacitású, könnyebb, tud bírni 50%-os használatnál 10000 ciklust. Tehát sokkal jobb ha mindez igaz.
2022. jan. 6. 13:37
 5/11 anonim ***** válasza:

8000 W-ot sajnos csak a nyári hónapokban tudja, ilyenkor télen 1000-1500W, hiszen alacsonyabban jár a nap és jóval rövidebbek a nappalok, tehát a rövid válasz a kérdésre: nem fog működni ebben a formában a szigetüzem.


Inkább azt számold ki, hogy hány évig fizeted az akkumulátorok árából a rendes villanyszámlád. Én kiszámoltám a saját (teljesen hétköznapi) házamra, 1 garnitúra akkucsomag árából 9 évig fizetem.

Ja és 4-5 évente új akksikat kell venni...

2022. jan. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
2-esnek üzenném hogyha az a probléma hogy nem írtam oda egy h betűt akkor szedjél be egy frontint, én tudom hogyan számolom, egy értelmes ember meg tudja hogy mire gondolok, te is tudod, de csak te kattogsz ezen, mellesleg ami az én pénzem azt hadd számolgassam én, te meg ne szólj bele. Mások tudtak normális választ írni, köszönöm is nektek. Egyébként tudom hogy nagyon nagy fogyasztás de túl akartam méretezni, mivel ahogyan írtátok is télen kevesebbet tölti az akkukat a napelem panel.
2022. jan. 6. 13:44
 7/11 A kérdező kommentje:
6-osnak: igen, tudom hogy sokkal többet fogyaszt, de gondolkodtam a hibrid rendszeren kevesebb lítium vasfoszfát akkuval, kibírna vagy 10 évet, és nem lenne áramszünet és csökkentené a villanyszámlát is.
2022. jan. 6. 13:46
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát figyu, nálunk egy évben egyszer van 8 óra áramszünet és nyaranta 2-3 fél órás (viharban)

Egyik sem okoz különösebb kellemetlenséget. Nem látom értelmét, hogy milliós költséggel beruházzak, hogy "ne legyen áramszünet".

2022. jan. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Két kérdés merül fel:

1. Mennyibe kerülne az általad felvázolt beruházás? Biztosan kiszámoltad már.

2. Jelenleg mennyit fizetsz havonta a villanyér?

2022. jan. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azok az akkuk egy vagyon. Én abból a pénzből életem végéig fizetném a villanyt, és még hagyok a gyerekeimre is.

Nem hiába nem csinálják, mert olcsó akkukból is sok.

2022. jan. 7. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!