Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Van valami kockázat az állami...

Van valami kockázat az állami 100% támogatott napelem pályázatnak?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdés,hogy megszívhatom e ha megnyerem a pályázatot 11500000Ft-ot adnának napelem,fűtés,nyílászárók.Mosdjunk annyi plusz költség az akad benne,hogy mondták,hogy nyílászáróknál a kivitelező nem vakol,nincs párkány az árban meg se szúnyogháló se redőny.Fűtésnek meg pár darab klíma lenne hőszivattyú helyett meg egy 10kw akkumulátor is lenne a rendszerbe.Csak most tudom mire mennyit fizetek és attól félek,hogy valami miatt pénzben megszívhatom a jövőre nézve,szóval mondjuk számla emelkedés úgy,hogy nem az egyik csökken a másik nő pl a gáz ugye ha klímával fűtenénk elméletileg nem lenne nagy a gázszámla.Az a rossz,hogy holnapig döntenem kéne a pályázat beadásáról de parázok nem e rejt plusz anyagi csődöket.

2022. jan. 27. 18:30
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%

A pályázat csak meghatározott dolgokat támogat, több olyan kiegészítő dolog is felmerülhet, amit technikailag mindenképpen szükséges megcsinálni, de nem jár rá támogatás, vagy nem olyan összegben, vagy egyszerűen a keretbe nem fér be. Pl. gyakran előforduló "rejtett" költség a tetőszerkezet megerősítése hogy elbírja a napelemet, de sok más is van.


A fűtés klímával (a támogatástól függetlenül) megosztó kérdés. Vannak sokan akik tötéletesen elvannak vele, másoknak pedig nagyon rontja a komfortérzetét az hogy a meleg levegőt fújja be a készülék a lakótérbe. Nem akarlak lebeszélni róla, de mindenképpen kétszer gondold meg, a finanszírozástól és a rezsiköltségtől függetlenül is.

2022. jan. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk 2 éve van napelem, támogatás nélkül is jobban jöttünk ki vele.
2022. jan. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:

1/


Azt mondja egy ismerősöm,hogy cserép tető elég nagy teherbírása van akkor a szerkezetnek ha a cserepet gond nélkül bírja a napelemnek nincs akkora súlya egyébként 5kiliwattos rendszert raknának fel.A sok más alatt mit értesz?Nekünk ami biztos benne van a pénzben amit adnának napelemes rendszer telepítése,akkumulátoros tároló felszerelése,fűtési rendszer elektrifikálása ide hőszivattyú volt írva de klímák lennének inkább 2 vagy 3db,nyílászáró csere,napelemes rendszerhez szükséges alapkövetelmények,tervezés engedélyezés,fűtési rendszerhez köthető elektromos hálózati rendszer kiépítése,viszont az utolsó pontban nem vagyok biztos használati meleg víz előállítására alkalmas indirekt tároló beszerelése.


Engem amúgy valójában a nyílászáró érdekelt volna de magában azt sajnos nem lehet kérni.

2022. jan. 27. 18:51
 4/39 A kérdező kommentje:

2/


Én csak azért agyalok a költség dolgon mert ugye nem gazdagok vagyunk nyugdíj meg ilyesmi van és sok plusz nem fér bele meg ha esetleg a számlák is növekednének valamiért.

2022. jan. 27. 18:52
 5/39 anonim ***** válasza:
70%

Eléggé rendesen benne vagyok ebben a pályázatban, mivel hetek óta ezzel kelek és fekszem. Többször is átrágtam magamat rajta, ráadásul vagy 15 cégtől is kértem írásos árajánlatot.

Mindegyik árajánlat csak a lehúzásról szólt és arról, hogy mennyi önrészt vállalok pluszban és mennyi további költségem lesz még.

Mára elegem lett és visszamondtam az összes cég árajánlatát.

2022. jan. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

5/


De te most általános önrészes akár hiteles pályázatokat néztél vagy ezt a 100% támogatásosat?Én is parázok egy két dologtól bár a sógorom azt mondja ha ingyen adják az nem olyan mintha nekem kéne kifizetni és aztán kitermelni vagy visszatermelni,hogy megtérüljön.Egyenlőre itt a plusz költség a nyílászáró utáni vakolás most,ez a cég próbálta csökkenteni a dolgokat mert sok a hasonlóan kevés pénzel pályázó ember náluk akik szint úgy nem tudnak még 2-3millió forintot pluszban ráfizetni mert ugye ez a pályázat elméletileg azoknak lenne akik nem tudnak sokat beletolni szóval nem is értem az egész dolgot. Meg még kicsiot parázok attól a havi elszámolásos dologtól de a sógorom szint úgy azt mondta az akkor lenne a legnagyobb szarság ha veszed vagy beleszállsz a napelembe de itt megint csak kapom a dolgokat,viszont azt mondta a nő akivel beszéltem,hogy a havi elszámolás még most csak egy terv amit 2023-ban vezetnének be és akkor mindegy ki hol és hogyan csináltatta a napelemet ha olyan is a szerződés,hogy éves elszámolás akkor is mindenkinek havi elszámolásos lesz.Amúgy amivel olcsóbbítottak,hogy minden bele férjen a keretbe az az,hogy 35 év helyett csak 15 év garancia van a napelemekre meg kevesebb cellás a nyílászáró.Amúgy van a rendszerben még egy 10kilowattos akkumulátor is azt mondták mondjuk gondolom ennek az ára is nem kevés lehet.

2022. jan. 27. 21:10
 7/39 anonim ***** válasza:
0%

5-ös vagyok.


"10kilowattos akkumulátor "

- Ezt az "akkumulátor dolgot" értelmezni sem tudom.

- Sajnálom, de a sógorodnak igen rosszak az információi!!


Az elszámolásról pedig ezt nézzed meg:

[link]

2022. jan. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

7/


Mit nem tudsz az akkumulátoron értelmezni?Az is benne van a pályázatba,hogy amennyit az akkumulátor tud tárolni az ugye ingyen van mert azt nem táplálja be a rendszerbe és azonnal felhasználható energia.És miért tudja rosszul a sógorom szerintem is igaza van mint ahogy nagynénéméknek is ha te belefizetsz akkor a megtérülés vagy kitolódik vagy sose térül meg a havi elszámolásos rendszerrel Mivel ugyan úgy kéne fizetnie a számlát.

És amúgy találtam velemit az elszámolásról is


Fontos: 2021 július 1 után is MARAD A NAPELEM ELSZÁMOLÁS SZALDÓS módszer


A Magyar Közlönyben 2021 június 30-án megjelent 183/2021. (IV. 16.) Korm. rendelet alapján a vissza nem térítendő állami támogatással (más néven otthon felújítási program keretében) megvalósult NAPELEMES RENDSZEREK TOVÁBBRA IS JOGOSULTAK SZALDÓS ELSZÁMOLÁSRA, tehát az elszámolást nem váltja fel a bruttó elszámolás rendszere. Azt egyelőre nem lehet tudni, hogy meddig marad a szaldós elszámolási rendszer, EU-s jogszabályok miatt maximum 2023. december 31-ig telepített rendszerekre vonatkozóan lehet szaldó elszámolást alkalmazni, ezt követően más szabályzás lép majd életbe.

2022. jan. 27. 21:53
 9/39 A kérdező kommentje:
Ez is fura egyik 2023 a másik meg 2024 et mond a havi elszámolásos rendszer bevezetésére.
2022. jan. 27. 21:54
 10/39 A kérdező kommentje:

7/


Viszont köszi a videót mert a vége felé elhangzott egy lényeges dolog ne használjon fel támogatást mert akkor így is úgy is havi elszámolásba fog kerülni 2024 után.Szóval így már nem éri meg a dolog szerintem még ha ingyen is kapom a rendszert.Engem isten igazán amúgy a nyílászáró csere érdekelt volna az egészből de sajnos csak így egybe van minden.

2022. jan. 27. 22:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!