Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panel konyha felújítás!...

Panel konyha felújítás! Villanysütő es indukciós fozolap lenne beépítve. Most 3x16A van a lakásban. Ti mennyire emeltettétek a teljesítményt, hogy elbírja?

Figyelt kérdés
2022. febr. 4. 13:48
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
32A van, 16A csak a sütőnek és az indukciós főzőlapnak.
2022. febr. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
3x16A Amper elég általában arra amit írtál, de mint minden, ez is nagyban függ, hogy milyen nagyfogyasztó van még a háztartásban, ezeket milyen időben (egyszerre - külön külön) használják. Esetleg kompromisszum kérdése... Ebből nem lehet megmondani, hogy elég vagy sem.
2022. febr. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Bőven elég, ha jól el van osztva a terhelés a három fázison és nem megy egyszerre minden.
2022. febr. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Fogsz sütni, főzni és mellé mosogatógépezni vagy mosni vagy egy régebbi 2-3000W közti fogyasztót (pl. porszívó, hajszárító) használni egyszerre? Ha igen, kelleni fog a bővítés!
2022. febr. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Rálesve Media Markt kínálatában arra, hogy mennyit is fogyaszt csúcson egy ilyen indukciós főzőlap, ott ilyen 7200 wattokat írnak, tehát csak ahhoz kell 32 Amper, sütőnek meg egy 10-es. Ezen felül még szerintem a lakásnak kell legalább 32 Amper, mosó, mosogatógépnek, szárítónak, klímának, porszívónak, vagy komolyabb számítógépnek , a kompromisszummentes használathoz.
2022. febr. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A klima esetleg ami még nagy fogyasztó, az alap dolgok hűtő mosógép mellett
2022. febr. 4. 15:45
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálam 32A van, simán működik az indukciós főzőlap és a sütő is együtt. Úgy kell elosztani, hogy optimális legyen a ti felhasználásotokhoz. Nálam is van klíma, mosogatógép, hűtő, stb. Nyilván nem kapcsolom be mindet egyszerre, de nem okoz fennakadást.

Power management funkcióval elátott sütőt, főzőlapot vegyél. Nekem a Bosch ilyen. Nálam a beszerelés előtt áthúzták az egész lakásban a vezetékeket, rengeteg fi-relé van, semmi fennakadást nem okoz a gépek használata.

2022. febr. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Power manager lényege, hogy vissza veszi az adott eszköz teljesítményét, ha nincs elegendő árám. Pl: Így előfordulhat, hogy a víz forralás 2 perc helyett 10 percig tart.

Én nem szeretem a kompromisszumokat. Nekem 3x25A van, de ha lakásom lenne 2x16A+1x32A kérnék. Így kb mehet minden egyszerre, neked pedig csak 16A-t kell bővíteni

2022. febr. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, laikusként úgy terveztem (reméltem) hogy plusz 16 A elég lesz
2022. febr. 5. 09:43
 10/10 anonim ***** válasza:

"Nálam a beszerelés előtt áthúzták az egész lakásban a vezetékeket, rengeteg fi-relé van, semmi fennakadást nem okoz a gépek használata."

Már hogy rengeteg kismegszakító, azaz rengeteg külön áramkör van a lakásban. Fi-reléből nyilván csak egy van.

2022. febr. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!