Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen tipusú kábelt használja...

Mike@pro kérdése:

Milyen tipusú kábelt használjak? Szükséges lenne tudnom egy árajánlat kéréséhez.

Figyelt kérdés
Jelenleg 10A a nagy megszakító a közös szekrényben, 32A-ra szeretném bővíteni. Aluminium kábel a betáp vezeték, a csere után milyen réz kábel fog kelleni betápnak? Sodort, esetleg tömör, keresztmetszet stb... ami ugye a szekrény és a lakás közötti szakaszra szükséges. A lakásban már megtörtént a felújítás, de több elektronikai eszköz esetén kevés a 10A, emiatt folyton lekapcsol a nagy msz. Előre is köszönöm a szakmai jellegű építő hozzászólásokat.

2022. márc. 29. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Gondolom, a lakás több körre van osztva, körönként 1-1 saját kismegszakítóval, nem?
2022. márc. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 klimaesvillany pont hu ***** válasza:
2022. márc. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, több körre van osztva, ez mind egy megszakító táblán van, de az már egy befejezett dolog. A fürdőben beszakadt, ott külön oldottam meg a wc-ben különálló kötődobozzal, külön kapott a villany tűzhely is, egyébként minden a régi belső védőcsövekbe ment vissza. Ezt a részét én csináltam, a többi villanyszerelő dolga lesz, de tudnom kell a vezeték tipusát.
2022. márc. 29. 15:54
 4/5 anonim ***** válasza:

Szóval az órától elmenő mért betáp. szakasz érdekel, ami a lakáselosztóba érkezik majd? 10mm2-es sodrott réz vezeték (Mkh).

Ezt már nyilván Te nem tudod megcsinálni, hisz plombabontással jár, így ehhez egészen pontosan reg. szerelőre van szükséged (nem szimplán villanyszerelőre). Nem értem a dolgot, hogy miért kell ez neked árajánlatkéréshez... de tökmindegy.

Teljesen felesleges megvenned helyette, hogyha esetleg arra készülsz. Egy fillérrel nem lesz olcsóbb a történet, sőt nehezíted a reg.szerelő dolgát azzal, hogy valamit Te veszel meg, valamit neki kell megvennie. Mi is összeakadunk időről-időre néha olyannal aki valamiért okvetlen megakarja vásárolni az anyagot helyettünk, talán azt gondolja, hogy az anyagot emelt áron adjuk, holott minek adnánk, a munkadíjban van benne a munkadíjunk meglepő módon! Csak a méreg van belőle örökösen. Mérjük le neki mennyi kell, ha 2 méterrel többet mondtunk, akkor óóó b...meg, ennyi leesett? Ezt átveszed, megveszed meg ilyenek? Mi meg szaladgáljunk ezer egy-két méteres darabbal. Előbb-utóbb ellehet használni a mérőóra behuzalozásához, de k... drága a 10-es mkh és nem ritka esetben marad ennél fogva olyan hosszúságú amivel már nem tudsz mit kezdeni, az meg röhög rajtad. Ellenben ha hozza a szerelő, egy reg.szerelőnél 10-es is bundon van, cserénél kihúzza a régit, az ad egy méretet, nincs hulladék!

2022. márc. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) nem vásárolok semmit tudom hogy a reg. vill. szerelő dolga nem is okoskodok de kellett a tipus. Köszönöm!
2022. márc. 30. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!