Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Plafont szeretném hangszigetel...

Plafont szeretném hangszigeteltetni (átszűrődő ordítva beszélgetések ellen) belvárosi társasházi lakásban (3,8 m) Kinek mi vált be (isotex, halltex, phonestar...egyéb)? Csináltatni fogom, nem én csinálom.

Figyelt kérdés

2022. ápr. 4. 13:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem akarlak lebeszélni, de ha a szerkeezet "viszi a hangot", akkor egy plafonszigetelés nem sokat fog érni.
2022. ápr. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A két oldalsó falon már van hangszigetelés, csak aki csinálta, nem emlékszik ki milyen megoldással készítette (20 éve). Ezek szerint működhet.
2022. ápr. 4. 22:17
 3/4 anonim ***** válasza:

Állmennyezet.


Azt tudom, hogy szállodákban duplázzák a gipszkartont és kőzetgyapotot is raknak. Bár ott a tűzvédelem is szempont lehet.


Egyébként a zajt a forrásánál lehet a leghatékonyabban csillapítani, bár én nem ismerek olyan embert, aki a hangoskodó szomszédjának vastag szőnyegeket ajándékozott volna. Lehet, hogy első lennél.

A postaládájába dobálhatsz szőnyegeket népszerűsítő reklámanyagokat (elvetheted a gondolatot, mint földműves a magot).

2022. ápr. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tényleg a zaj forrásánál a legjobb a hangszigetelés, leegyszerűsítve a hangrezgés a levegőből megrezgeti a falát, ami átjut hozzád, majd a te "levegődet" is rezgésbe hozza, kb ez jelenti azt, hogy hallod a szomszédot. Azt kellene megakadályozni, hogy ne is hozhassa a hangja rezgésbe a falát, de nyilván a szomszédot nem lehet erre rávenni...


Állítólag van egy olyan megoldás, ha csak nálad megoldató, hogy az egész lakásodat "becsomagolják", tehát minden falat szigetelnek, hogy ne "juthasson ki" a rezgés. De ez elég sok helyet vesz el, mondjuk ha régi polgári lakás, akkor nem akkora baj, mint egy kicsi panelban például.

Meg ez elég költséges is, igaz, új lakást találni meg anyagi és érzelmi költség, én ha tehetném, megpróbálnám.

2022. máj. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!