Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Válaszfal hangszigetelése?

Válaszfal hangszigetelése?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy két lakás közti válaszfalat mivel érdemes hangszigetelni? Konkrétan minden léptet, beszédet hallani lehet a szomszédban....

#lakás #hangszigetelés #válaszfal #Hangszigetelő burkolat
2022. ápr. 8. 21:22
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Miből van a válaszfal?
2022. ápr. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%
10cm gipszkarton előtétfal, 10cm szigeteléssel ér valamit, de csak akkor lesz az igazi ha szomszéd oldalán is le van szigetelve.
2022. ápr. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A szerkezet viszi a hangot, A "dübörgő - pl. lépéshangot nem lehet teljesen lecsendesíteni. Rezgései a szerkezeten is terjednek. De van olyan frekvencia amit jól meg lehet "fogni" .


Saját példám: Ikerház, szomszédban kiskutya, állandóan ugatott.


Felszereltem egy vázszerkezetet tetőlécből, gumi alátétekkel fal-érintkezési pontoknál. Léc vázszerkezet közé hangszigetelő üveggyapot került és az egészet Heraklith táblával burkoltam, azt pedig vakoltam.

Páraáteresztő festékkel festettem, így megmaradt a szellőzés is.


Az épített, utólagos szigetelésem a kutyaugatást és a nem "dübörgő" jellegű (pl.beszédhang, zene, TV.) hangokat teljesen elnyeli.


Nekem bevált.

2022. ápr. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%
Gipszkarton előtétfal. 10cm profilon, UW profil alatt körben alátétszivacs hézagmentesen (ez nagyon fontos). Az előtét fal ne kapcsolódjon a szomszéd falhoz (csak a padlóhoz, mennyezethez, és jobbról-balról dübelezz) 2 réteg gipszkarton (akár 3 is lehet). Konnektor, egyéb nyílás ne legyen sehol. A falba lépésálló kőzetgyapotot tegyél. A titok a hézagmentes kivitelezésben van.
2022. ápr. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! 1900-as évek elején épült tégla lakás, nem utólag leválasztott, eredetileg is két lakást választott el. Nem is igazából a zene, tv, lépkedés stb. zavar hanem az, hogy a beszédet is majdhogynem szóról szóra hallani lehet. Ez az amit tompítani szeretnék.

A szomszédnál sajnos nincs lehetőségem szigetelni, albérlők vannak, gondolom a tulajt sem érdekelné, ezért keresem a legjobb saját oldali megoldást.

2022. ápr. 20. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!