Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Konyhai járólapot mivel...

Konyhai járólapot mivel burkolhatnám le bontás nélkül?

Figyelt kérdés
Adott egy régi konyhai padló járólappal burkolva. A járólapok régiek, kopottak, nem néznek ki jól. Feltörni és újrarakatni jelenleg nem akarom. Olyan megoldást keresek, amivel a régi járólapokat gyorsan lefedhetem, lehetőleg jóval olcsóbban mint ha új járólappal burkoltatnám. Ti milyen megoldást választanátok?

2022. ápr. 29. 15:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Vannak ezek a gumilapok ami úgy néz ki mint a szalagparketta. Vízálló egyszerűen lerakható. Vagy a jó öreg linoleum.


Engem mondjuk mindkettőtől kiráz a hideg.

2022. ápr. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 klimaesvillany pont hu ***** válasza:
94%
Vinyl parkettát javaslok.
2022. ápr. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És az mehet rá közvetlenül a járólapra, vagy elő kell készíteni a felületet?
2022. ápr. 29. 16:20
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha sima, akkor mehet rá.

Ha nem sima, akkor át fog ütni és látszódni fog az összes hiba.

2022. ápr. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Olcsót,meg jót is,na ez nem fog menni.
2022. ápr. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kb. 10 m2. Borítok rá pár vödör aljzatkiegyenlítőt és terítek rá linóleumot. Ez így lenne körülbelül 40 ezer forint. Mennyibe kerülne megcsinálni valami olcsó járólappal munkadíjjal együtt?
2022. ápr. 29. 19:46
 7/11 anonim ***** válasza:

bármelyiket is teszed, előtte zsírtalanítani kell a konyhakövet(alapos felmosás, egy napi száradással.


Én a konyhámat 8 mm vastag (akciós, fehér)szalagparkettával burkoltam. Előtte kellősítővel gletteltem, száradás után a parketta lapokat vékonyan bekentem, és leraktam...helyére igazítva, hézegmentesen.(nem vízbázisú ragasztót használtam)..szép lett, és nem zavaró, hogy a konyha parkettás.

2022. ápr. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A parkettát és a laminált padlót elvetettem, mert rendszeresen kosz és víz éri. Fontos lenne, hogy rendesen fel lehessen mosni.
2022. ápr. 29. 19:52
 9/11 anonim ***** válasza:
84%

Messze a legolcsóbb a linóleum.

Egy 10 m2-es helyiség normál leburkolása (anyag + munkadíj) 200ezertől indulna.

2022. ápr. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Regi jarolapot zsirtalanitottuk portalanitottuk,tapadast elosegitovel atkentuk,kekfoliaztuk es raragasztottuk a greslapot. Csatos szintezorendszert hasznaltunk. Sajatkezuleg,nem vagyunk mesteremberek.

Lehet kezi csempevagoval vagy vizesvagoval.

2022. máj. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!