Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fürdő (és más) burkolására a...

Fürdő (és más) burkolására a 10 e/nm reális ár?

Figyelt kérdés
Csak a munka. Elfoglalt melós és ezek szerint, ha le tud burkolni napi 50-100 nm-t, keres havi 5-10 milliót? Számla nélkül gondolta, gondolom… akkor már leburkolom én inkább, amit lehet.

2022. ápr. 29. 17:46
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
12%

Egy orvos még többet keres.

Ezek szerint ha úgy adódik, akkor meg is operálod magadat??!

2022. ápr. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
91%

Napi 50-100nm leburkolasa, egyedul? Edeskicsiszivem... probaltal mar valaha egyetlen negyzetmetert is burkolni ugy, hogy az jo is legyen, ne legyen hullamos, ne essen le, szintben is legyen, az osszefolyo fele lejtsen is, ha mar akkora profi vagy?


Egyebkent az ar realis, tavaly csinaltattam teraszt, 50e volt es nincs 5 nm. Rament 2x fel napja a joembernek (felverni, ujrarakni, fugazni, sittet elvinni, stb).

2022. ápr. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem sok.

Kinézném a Youtube-ról és megcsinálnám magam.


"Egy orvos még többet keres."

Budai fogorvoshoz járok, ennyi az órabére, ebből fizeti ki a fogászati anyagokat, gépeket, rendelőt és az asszisztensét is, és adót is, mert számlát ad.

SZERINTED????

2022. ápr. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim válasza:
30%
Ez akkor reális ár jelenleg, ha Budapesten végzi a munkát, vagy ha messzebbről kell ingáznia egy másik településre, vagy ha nagyon spéci munkát kell csinálni. Egy sima fürdőre elkérnek 4-6 ezret négyzetméterre, mert ott van a legtöbb komplikáltabb burkolói munka.Ha nagyon elfoglalt, akkor persze, hogy ennyit kér, ki akarja a szabadidejét beáldozni még több munkáért? Egyedül örül, ha 1 nap alatt megcsinál 30 nm-t.A fizetéséből meg rengeteg elmegy a járulékokra, üzemanyagra, szerszámokra, munkaruhára plusz még megterhelő is tud lenni a burkolás. De laikus ember is megpróbálhatja megcsinálni, ha van pár 10 ezer forintja pár alap szerszámra.
2022. ápr. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
82%

10.000 ft/m2 nagyjából reális ár manapság.


Aki most nem érti, hogy merészelnek ennyit elkérni, az álljon neki burkolni. Estére már érteni fogja...

2022. ápr. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
97%

Reális ár, ennyiért burkolnak. Dehogy keres 10M-t egy hónapban. :D

50-100m2-t akkor lehet burkolni egy nap (és nem egyedül), ha egyrészt nagy a lap, másrészt nincs vele különösebb dolog, falak párhuzamosak, merőlegesek és nem kell vágni egyáltalán, azaz nem kell semmit sem körbe burkolni. Egy ember reálisan 30-40m2-t rak le egy nap, a fent említett tiszta terepen.

Van benzinköltség, vannak gépek, amik a k... anyját de olyanok hogy el is romlanak és nem lidlis bigyók, vannak kopóeszközök, de a legdrágább "kopóeszköz" maga az autó. Ez tudod kinél megy tisztán zsebbe azaz ki az, aki úgy ahogy van el is költi (már ha feketén keresi meg ezt az összeget), a nagyon hülye! DE nála sem tart sokáig, csak pár hónapik, aztán rájön, hogy hoppá van!


Megtudod oldani egyébként, ha van hozzá kézügyességed. Szükséged van egy csempevágóra, felkened a betont alapozóval majd aljzatkiegyenlítővel leöntöd a területet ami nem terül ön, úgyhogy kicsit igazgatni kell, megvárod amíg megköt és burkolhatsz rá. Veszel ékes lapszintezőt, azzal még lehet, hogy jól is rakod le, aztán hajrá. Meglehet csinálni, 5x annyi időbe fog telni, mint a burkolónak (ha még nem csináltál ilyet), vagy megtudod csinálni annyi idő alatt is, mint a burkoló, ha átlagosan türelmetlen vagy akkor abban az esetben okádék munka lesz!

2022. ápr. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
11%

Üdv a valóságban.

Kb 500ezer ember ma magyarországon lopásból él. Ő is.

Bepróbálkozott. Az ilyenek különben az 1. előleg után lelépnek, ha nem maradnak ott, hogy az értékeid is ellopják. Egyik szóval tart, másik visz mindent.

Azt ne felejtsd el, hogy ők 10-30 éve gyakorolják a lopást. Esélyed nincs.

2022. ápr. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
Jó, hát igazatok van, észrevettem én is, hogy már a burkoló is dokinak képzeli magát és meg is teheti, ha így működik. Annyiban meglepő talán, hogy az orvosira kitűnő bizi kell és 6 év egyetem min. A szaki meg bárhol elvégzi 2 év alatt a sulit (nem megsértve senkit, szóljatok, ha nem így van). Vitya is megmondta, itt a szakmunka országa, ez rendben is van - csak meg kell szoknom, mert most meglepődtem kicsit. Persze, ha az ember állami szférában keres naponta annyit, mint amennyit egy szaki leburkol 1,5 méterre (persze, nehéz is azt rendesen leburkolni, biztos), úgy kicsit fura. Fiatal vagyok még, kevés a tapasztalatom ebben. Az előszoba falát viszont mi burkoltuk le magunknak 2-3 éve, nem lett rossz (nem a Versailles-i tükörteremről van szó) csak most nem akartunk csempevágót használni ehhez. Én egy könnyebb főiskolát végeztem és most kicsit szenvedek az egyetemmel, de van két kezem, két lábam, valami szakmát kitanulok, hogy egy hét alatt megkeressem a mostani fizum dupláját… kérlek, ne sértődjetek meg, én sem fogok, ha elmegyek villanyt szerelni és nem feltétlen emlegetnek az orvossal egy lapon! Ui.: nem félek a kétkezi munkától, ezért tudom azt is, hogy még azzal is egész jól lehet keresni, ha füvet nyírok mások helyett - csak lassan én is rájövök, hogy hülyeség állami szférában dolgozni, főleg, mert nem lehet megélni belőle ilyen árakkal. Köszi!
2022. ápr. 29. 19:37
 9/36 A kérdező kommentje:
Ja, majdnem 40 nm-re mondta, hogy egy nap alatt megoldható. Számla, tehát gari nélkül, persze. Legalábbis sejtem, mert nem szokás adni, úgy tudom. Az 400/nap, ha jól számolok. Feltételeztem, hogy van nála gyorsabb is, de ezek szerint ő “maxon” dolgozik. Ha őszre vállalta, akkor van elég munkája. Ha havi 10 napot végez, az nekem 4 misire jön ki. Nem sajnálom tőle, de legfeljebb megkérem a vendégeimet, hogy ne vízmértékkel jöjjenek, megoldom én.
2022. ápr. 29. 19:43
 10/36 A kérdező kommentje:
6, köszönöm szépen!
2022. ápr. 29. 19:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!