Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panel lakásban egy jó minőségű...

Panel lakásban egy jó minőségű bejárati ajtó mennyire szigeteli a hangokat? Tudtok márkát ajánlani?

Figyelt kérdés

Nagyszüleimtől örököltem a lakást. Kb. 10 éve rájuk sózott egy ügynök egy biztonsági bejárati ajtót. Ez az ajtó egyáltalán nem szigeteli a hangot, sőt szinte felerősíti azt.

Földszinten lakom. Az ajtóm előtt van egy fajta természetesen kialakult agóra. Közösségi tér ahol a népek összegyűlnek és kibeszélnek mindent ami épp a szívüket nyomja.

A pára miatt nyitott fürdőszoba ajtóval szoktam fürödni, zuhanyozni. Imádok fürdeni, jót tesz a szétcseszett ízületeimnek. Nagyon zavar hogy kihallatszik hogyan pancsolok, mosakodom, hajat szárítok vagy hasonlók.

Az is zavaró hogy akaratlanul megtudom idegenek intim kis titkait.

Valószínűleg az eredeti fa ajtó jobban szigetelt, de azt már nincs lehetőségem visszaszereltetni.

Milyen ajtót ajánlotok? Mennyire szigeteli egy jobb minőségű ajtó a hangot? A mostani sem rossz. Nagyon biztonságos, van gumi tömítés is. Az viszont nagyon frusztrál hogy ennyire nincs intim szférám. Folyamatosan vannak a lakásom előtt és olyan mintha mellettük fürödnék. Ma mikor hazaértem és lefürödtem, annyira felhúztam magam ezen hogy lehúztam egy üveg bort. Most nem zavar a dolog, de azt hiszem egy új ajtó jobb megoldás lenne mint az alkoholizmus.

Egybként semmi baj nincs a szomszédaimmal. Megértem hogy a földszinten beszélgetnek. Az viszont nem normális hogy minden nesz ki és bahallatszódik az ajtón keresztül.

Lehet hogy a meglevő ajtót kéne leszigeteltetnem? Gondolom nem elég ha maga az ajtó hangszigetelt. Megfelelő szakemberrel kéne beszereltetnem hogy a keretet is leszigetelje.

Nem sokat tudok a témáról és takony részeg vagyok, de minden ötletnek örülök.

Előre is köszi. :-) <3


2022. máj. 4. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]


Itt a lista legalján lévő műanyagajtók közül csináltattam 2 éve a most 144.900-ba kerülőt. Akkor olyan 120 volt.


Nagyon jól szigetel, a lépcsőházból lényegében nem szűrődik be most már semmilyen zaj. Nem viccelek múltkor ott készülődtem az előszobában induláshoz, nem hallottam semmit, aztán kinyitottam az ajtót és akkor hallottam meg hangos csecsemősírást a lépcsőházból egy emelettel föntebbről. Szóval semmi normál zaj nem hallatszik be.

2022. máj. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egy kicsit tartok attól, hogy egy csomó pénzért kicseréltetem az ajtót és kiderül hogy így is behallatszanak a hangok. Ezért nem cseréltettem eddig ki. Vannak mindenféle minősítések, meg ígéretek. Ezek viszont nem mondanak sokat. A legjobb az lenne ha ki lehetne valahol próbálni mennyire szigetelik a hangot. Ezért is érdekelnek a tapasztalataitok. A marketing dumák meg mindenféle számok mellett ez is hasznos infó lenne.
2022. máj. 4. 16:19
 3/7 A kérdező kommentje:
1: Köszönöm, pont egy hasonló tapasztalatot vártam.
2022. máj. 4. 16:20
 4/7 Miss Endzsi ***** válasza:
Nagyon jól szigetel.
2022. máj. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Majd lehet felkeresem őket. Tegnap sok honlapot megnéztem. Vannak 300-600 ezer Ft között is beltéri bejárati ajtók. Amit linken kaptam az ezekhez képest nagyon olcsónak számít, szóval örülök ha ez is jó. Ma meló után tovább nézelődöm.
2022. máj. 5. 10:06
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Biztos az ajtón keresztül hallatszik be?

Nincs más rés a pajzson? Kábelátvezetés, kötődoboz, vagy bármi?

2022. máj. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6: Azt ajtón hallasztik be. Kipróbáltuk. Csóró haveromat kiküldtem hogy magában beszéljen nekem a folyosón. :-) Az egész ajtó meg a keret is ful üreges, 0 hangszigetelés. Azért köszi az ötletet, lehet még egyszer áttanulmányozom a dolgot.
2022. máj. 5. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!