Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panel lakás fürdőszobájába...

Panel lakás fürdőszobájába szoktak ventillátort szerelni? A pára elszívására kéne.

Figyelt kérdés

Szeretek forró fürdőzni (az ízületeimnek nagyon jót tesz), gyakran zuhanyzom. Viszont ha nem hagyom tárva-nyitva a fürdőszoba ajtót akkor meleg párás lesz a levegő. Ettől izzad a homlokom, csurom víz lesz a hajam. Ha éppen most mostam hajat az izzadság miatt akkor is úgy néz ki mintha napok óta nem mostam volna. Meg néha a pára miatt egyből zuhanyzás után leizzadok, büdösebb vagyok mint előtte.

Ha épp tegnap mostam hajat, a párától akkor is csurom víz lesz a hajam. Úgy néz ki mintha egy hete nem mostam volna pedig reggel mostam csak az esti zuhanyzásnál a víz miatt csurom kóc lett. Nagyon kényes a hajam a párára, konkrétan úgy nézek ki tőle mint egy csöves.

Nyitott ajtóval nem szeretek zuhanyozni, mert kihallatszik a folyósóra ahogy mosakodom (majd a bejárati ajtót is le kell cserélni), meg mostanában gyakran vannak nálunk a barátnőm barátnői.

Másnak nincs ezzel problémája panel lakásban? Még senkitől sem hallottam. Csak én lennék ilyen kényes? Vidéken mikor kertes házban laktam csak simán kinyitottam a fürdőszoba ablakot, nem volt pára. Itt persze az nincsen.


2022. máj. 7. 15:30
 1/9 anonim válasza:
Lehet, csak a csovet ki kell vezetni a szellozorendszerbe.
2022. máj. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A szellőző be van kötve a fürdőbe. Csak nagyon gyenge. Mármint nem arra lett kitalálva hogy a tömény gőzt elszívja. Úgy látom lehet rá kapni kapcsolható ventit. Csak érdekelt hogy más is csinált-e már hasonlót. Többnyire ezt csak a fürdőbe rakják, pedig nem ott van a nagy gőz.
2022. máj. 7. 16:26
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha az ajtót bezárod, az elszívó nem tudja kiszívni a levegőt, ha ventillátort teszel akkor sem lesz jobb.

Az ajtó aljára meg tetejére kell egy nagy szellőző rács.

2022. máj. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi, szellőzőrács már van. Original szoviett fürdőajtó. Ezek szerint már csak a venti kell.
2022. máj. 7. 20:17
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem kell venti, nyiss ablakot a szobákban, hogy legyen huzata a szellőzőnek.
2022. máj. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően panelban központi elszívás van, központi ventilátorral, pont ezért a legtöbb panelban tilos (lenne) bármit belekötni a szellőzőrendszerbe.
2022. máj. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A panelházak elszívóinak üzembentartása volt a feladatom. Nos a kérdésre válaszolva, csináltass egy fa keretet, melyre applikász egy csendes, de erős ventillátort, azt rögzíted a központi elszívó nyílására, és máris tolja a gőzt a központi csőbe.

Ezzel nem is lenne baj, de az, aki az ablak nélküli konyhájában csinálta ugyanezt, ott marhanagy botrány volt...ugyanis kutyaeledelt főzött nagyobb tételben. Nála nem volt büdös, de az összes emeleten igen...


Ugyanez a probléma Gazdagréten, Kelenföldön, stb...


A fürdőszobai elszívás nem gond.

2022. máj. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"A fürdőszobai elszívás nem gond."


Miért ne lenne gond?


Pont ugyanúgy bezavarsz az áramlásba egy erős ventilátorral és pont ugyanúgy vissza tolod a többi lakásba a párát meg a szarszagot.

2022. máj. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A többi lakásban a wc-be szoktak elszívó ventit rakni. Nagyon ritkán jön át a szarszag mert nem hosszú ideig járatják. Akkor is csak a wc-be szokott jönni. Ebből és arra következtetek hogy a wc-ben meg a fürdőben külön szellőzőcső van. Még valószínűbb hogy van annyi alap elszívás hogy attól hogy egy lakásban megy a venti még nem tolja ki a levegőt a többi lakásban. A wc-kbe nálunk nagyon csapatják az elszívókat, pedig szerintem sokkal zavaróbb a pára a fürdőben. A wc-ből a szarszag 10 perc alatt eltűnik az alap, ház központi elszívójának segítségével.
2022. máj. 8. 10:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!