Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Pár hónapja vásárolt tömbházho...

Pár hónapja vásárolt tömbházhoz lakásához lehetséges, hogy építsek teraszt?

Figyelt kérdés
Pár hónapja vásároltam egy tömbház földszinti lakást.Udvaron önálló területtel rendelkezem a többi rész osztatlan közös tulajdonban van a másik 3lakonak.de a földszinten található lakásomnak van az udvarra néző ajtó és én akarok oda fedett terasz,de az ő területükön van, állításuk szerint nem lehet de én mindenképpen le szeretném betonozni és oda épülni hozzá a tömbházhoz.igazuk van?

2022. aug. 6. 22:14
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
96%
Igazuk van, nem építhetsz olyan könnyen hozzá, mindenkinek is engedélyezni kell és még önkormányzat is beleszólhat.
2022. aug. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
De ki tudom őket kerülni?
2022. aug. 6. 22:20
 3/37 anonim ***** válasza:
84%

ne erőlködj, ez csak haragot szül..egy életen át utálni fognak.


Értem a lehetőséget, csak a többi lakónak rosszul esik, hogy a békés együttélésbe belerondít egy új tulaj, aki aki nem érzi át a régiek nyugalmas életre való jogát.


Persze pénzért mindent megvehetsz.

2022. aug. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
95%
Ha az ő területükön van nincs lehetőséged megkerülni őket. Amúgy nem is feltételnül kapnál rá engedélyt
2022. aug. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon sok itt a jogi akadály .
2022. aug. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk is ugyanezt csinálta egyik szomszéd. Ráadásul pökhendi módon letojta a lakók és a közös képviselő jelzéseit, hogy nem kéne...


Mondanom sem kell, bíróság elé vittük, le kellett bontsa, plusz tetemes bírságot kapott, plusz a perkoltseg. A tetejébe még nem is áll velük szóba senki azóta.

2022. aug. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Igazából engem nem vagyok érdekel a többiek véleménye ezt meg is mondtam nekik le szeretném betonozni ott előttem ,ha nem tetszik nekik költözzenek el hazirendben a kisállat is benne van nekem az is van nem érdekelnek egyenjogú tulajdonos vagyok,a felettünk lakó azt mondta építsem a saját reszemre..az messzebb van pár méterrel pluezs annyival kevesebb saját jutna na azt nem... és ha nem szólok nekik tehetnek utólag bármit is?
2022. aug. 7. 04:11
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

Most írták, hogy igen, te bunkó. És ha együt laksz valakivel vannak szabályok amit nem illik, hanem be kell tartani. Minek költöztél oda!

Megutàltathatod magad, és nekik van igaza, és nagyon sokba fog kerülni anyagilag, mindenképp te húzod a rövidebbet, ez a megoldás. Aztán rátesz ek egy lapáttal, és a kisállatod(kutya,macska) is kipakoltatják, aztán ríhat a családod a bunkóságod miatt!

2022. aug. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos minden társasházban van minimum egy ilyen tapló mint a kérdező.


Megoldás : add el és vegyél családi házat, ahol az egész udvart lebetonozhatod.

2022. aug. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
2022. aug. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!