Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panelban cseréltek valakinél...

Panelban cseréltek valakinél komplettan wc/fürdő szennyvízlefolyó csövet?

Figyelt kérdés
Az egész soron lecserélik, köztük az enyém is. Tehát aki felettem és alattam lakik azokét is. Dugulásra hivatkoztak, hogy nagyon szűk már a cső keresztmetszete. Kérdésem még plusszban az lenne, hogy wc kivezető csövet is cserélik? Tehát ami kilóg a falból?A wc hátfalat le kell bontani, de az az alsó rész nálam csempézve van. Köszi a válaszokat

2022. szept. 19. 20:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálam cserélték,1. emelet.

Délelőtt kezdték, délutánra kész lett.

Eredetileg betonnal volt körül véve a cső. Ezt szétverték. a cső körül. Így amikor végeztek, maradt egy lyuk körülötte. Én meg szóltam, hogy tömjék be. Valami habot fújtak köré.

A kivezetőt nem cserélték. Bár a fene tudja. Nem figyeltem.

2022. szept. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok. Arra figyelj, a feletted lévőnél csinálják meg, hogy ne legyen lyuk. Az eredetinél minden szint teljesen el van választva .

A wc-hez nem nyúltak.

2022. szept. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Tehát lényegében a kivezető csövet, ami a csészéhez megy azt nem cserékték
2022. szept. 19. 22:53
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem vállalkozótól függ, és attól, mit egyeztek meg a megrendelővel.

Nálam nem cserélték.

2022. szept. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát majd kiderül, mindegy mert levertem az egészet. A közös képviselő sem tudta megmondani, direkt rá is kérdeztem. Egy kollégámnak csinálták pár éve, ott cserélték a kivezető csövet is. Majd megírom 😄
2022. szept. 20. 15:35
 6/12 anonim ***** válasza:

Az ejtővezeték becsatlakozás mindenképp cserélve lesz, viszont hogy a 110-es kiállásra kapsz-e új wc bekötő csőrészt az tényleg kérdés. Elméletileg bele kellene férnie, de a munkálatokra kötött vállalkozási szerződést nem láttuk.

Mivel a panelek sajátossága volt, hogy a 110-es ejtőcsőre 90-es kiállások voltak, ami már rég kikopott ezért mindenképp cserés lesz a történet. A kérdés, hogy ki állja a történetet.

2022. szept. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Na, ígértem a választ. Mindent cseréltek, a wc-t is kiszedték a helyéről és kapot új kiállást. Grátiszként a fürdő bekötőt is kicserélték. Szóval jól tettem, hogy saroktól sarokig levertem mindent, mert ők leverték volna
2022. szept. 21. 16:49
 8/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Arról tudnál mondani valamit, hogy kb. mennyibe került ez a háznak? /Meg persze, hogy 5 vagy 10 emeletesek vagytok./


Páran gondolkozunk rajta, hogy érdemes lenne cserélni, vagy legalább tervezni vele, de nem tudjuk, mekkora összeg lenne ez a háznak. Nyilván sok minden függvénye, de egy nagyságrendet jó lenne tudni.

2022. dec. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom a háznak mennyibe került, mert gondolom a biztosító fizette. kb 50-60%-ban vízköves volt már a cső. Az eredeti majdnem 40 éves csövet cserélték. Nekem 95.000Ft-ba került a teljes felújítás. Igaz nagyon szépen és igényesen csináltam. A biztosító nekem 60.000Ft-ot állapított meg, de ezt sikerült feltornáznom 75.000Ft-ra. SZóval személyenként durván 60.000Ft-al kell számolni. Ha ez fölé mész azt már magadnak kell állni. Kiszámolja a festést, munkálatokat m2-re.
2022. dec. 28. 19:25
 10/12 A kérdező kommentje:
Jah 10 emeletesben lakom :)
2022. dec. 28. 19:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!