Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Honeywell cm707 helyett...

NemaRendőrség kérdése:

Honeywell cm707 helyett milyen vezeték nélküli termosztátot vehetek?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy ilyen típusú termosztát van beépítve a lakásba, csak sajnos a felújítás során nem optimális már az elhelyezése, át szeretném rakni egy másik szobába. Viszont asszony nem engedi a vésést stb így vezeték nélküli megoldás jöhet szóba.


Mire kell figyelni? Bármilyen termosztátot tudok tenni a helyére?



2022. szept. 23. 10:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Keresel egy rádiós termosztátot. A vevő egység elhelyezhető a kazánnál. Általánosan kell neki 230v és a kazánhoz be kell kötni a kontaktot 2 vezetékét( mint a mostani).

Az adó egységet oda viszed a lakasba ahova akarod, a hatótávon belül.

Bármelyik termosztát jó.

2022. szept. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem írták, a rádiós termosztát az nem a jelenlegi vezetékes helyére kerül. Ott a vezetéket meg kell szűntetni, kihúzni ha lehet, ha nem, elvágni, elglettelni. Egyrészt egyik oka az, hogy nem kerülhet ide, hogy 4 vezetéket igényel a rádiósnak a vevője, jelenleg nálad a termosztátnál meg 2 vezeték van (max. 3 ha kábel érkezik ide). Másik oka hogy nem esztétikus, inkább ne legyen ott semmi, minthogy legyen ott valami!

A kazánhoz kerül a rádiósnak a vevője. Computherm Q7 RF-et tudom ajánlani, problémám még nem volt vele, nagy és erős a hatótávolság, simán átér akár több falon is, födémen is.

2022. szept. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

@2


Közben leszedtük a nappaliból az egységet, hogy megnézzük mit lehet vele kezdeni.

4 ér megy bele, de csak azért mert az előző tulaj nem szerette a pénzt mikor bekötötte. 2 van használva.


Közben kicsit okosodtam a témában, lényegében egy relé van benne ami kapcsol hőfokra.

Olyat lehet-e csinálni hogy meghagyom a régit, és ezzel párhuzamosan bekötöm az új vezeték nélküli egységet? Alapvetően az új kapcsolgatná, de ha kéne, akkor a régi praktikus helyen van, egy gombnyomással bekapcsolnám a kazánt vele

2022. szept. 24. 09:45
 4/9 anonim ***** válasza:

Elvben meglehet, de ha valaki belenyúl, a másik nem tudja mi a gond a túlzott meleg miatt, aztán a másikat állítja.

Inkább azt mondom, nem praktikus, mert keveredést okozhat.

2022. szept. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Semmi értelme nem volna! Ha 4 ér van, akkor tedd fel a vevőt a termosztát helyére, ha jó neked, hogy ott éktelenkedik, ha azt akarod, hogy a régi helyét valami takarja, vagy iktasd ki és hagyd ott "dísznek". Nem értem, mi volna a lényeg ebben? Az új is lehet praktikus helyen, van hozzá talp, bárhová leteheted, oda viszed, ahová akarod.
2022. szept. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Elkezdtük kiváltani a gázfűtést hőszivattyúval, és pont abba a helységbe került a klíma ahol a termosztát van.


Az új termosztátnak a fejegysége a hálóban el lesz dugva valahova, a vevő pedig a kazán mellett lesz

2022. szept. 24. 12:10
 7/9 anonim ***** válasza:
DE minek akarod eldugni a termosztátot? Én nem akarok rád erőltetni semmit sem, tőlem aztán lehet bárhol, de nem egy ronda dolog, ott állhat a házban bárhol, akár asztalon, akár a polcon, a hálóban az éjjeli szekrényen... mindenesetre ha nincs jól szellőző helyen, akkor fals értéket mér majd. Ha nincs a leghidegebb helyen, értsd beteszed a legkisebb helyiségbe, akkor is falsot mér majd.
2022. szept. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem szó szerint berakni valami szekrény mélyére, hanem a hálóban valamelyik polcon. Csak az ha nem is kieső helyen van, de messzebb mint a nappalis.


Lényeg a lényeg, kinéztük a honeywell T6R-t, a másikat pedig leszereljük és eladjuk ha kitaláljuk mi takarja el azt a részt

2022. szept. 24. 12:38
 9/9 anonim ***** válasza:
Értem. Hát a furathelyeket, a kábel/cső helyét a glett, a glettet meg a festék! :) Merem feltételezni maradt festéked a festés után, ha nem, akkor RAL-szám alapján kérsz ugyanolyat.
2022. szept. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!