Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Házilag hangszigetelt magas,...

Házilag hangszigetelt magas, kétszárnyú faajtó és OSB lap közötti üreg kitöltése + széleken szabálytalan rések eltömése MIVEL s HOGYAN?

Figyelt kérdés

Hangszigeteléssel kapcsolatban szeretnék konkrét segítséget kérni.


Nem értek a barkácsoláshoz (nem is szeretem csinálni, de van amikor muszáj), így hát teljesen nyugodtan lehet szájbarágósan fogalmazni, hogy még én is megértsem. :)


A lakóhelyként használt szobák között egy magas, kétszárnyú faajtó van.

Mivel ezen az ajtón minden hang áthatolt, bő fél évvel ezelőtt hangszigeteltünk. (Nem én.)

Fotókon mellékelem, hogyan:

[link]


(Az ajtónyílásba szerelt OSB lapok + hangszigetelő/akusztikai szivacsok együtt nagyon sokat javítottak a helyzeten, így most már nem lehet érteni a túloldalról a normál hangerejű emberi beszédet, már csak azt észleljük hogy valaki beszél. A hangszigetelésnél szempont volt, hogy a jövőben az egész ajtót vissza tudjuk állítani az eredeti funkciójába, vagyis lehetőleg sehol ne okozzunk látványosan megmaradó nyomot.)


Viszont, a közelmúltban kiderült hogy a hangszigetelésen tovább kellene erősíteni:


(1) Réseket találtam a széleken, az OSB lapok és az ajtófélfa között. Egészen szabálytalan formájúakat is, mivel a lapok a felső ajtófélfánál nem egyenesen lettek elvágva. (néhány miliméter és közel egy centi közötti rések)

Milyen típusú méretű szalagot vegyek (és hol) ahhoz hogy e réseket “hangbiztosan” betapasszam?


(2) Az OSB lap és az ajtószárnyak közötti

majdnem 10 cm mélységű x 125 cm széles x 248 cm magas üreget

mivel lenne érdemes kitölteni / feltölteni?

(Vmi nagyon erős hangszigetelő tulajdonságú anyag kellene, és itt is szempont hogy az egész később nyom nélkül szétszedhető legyen, visszaállítva az ajtó eredeti funkcióját.)



#hangszigetelés #tömítés #OSB #hangszivacs #akusztikai szivacs
2022. okt. 18. 13:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ki kell nyomni szilikonnal vagy purhabbal
2022. okt. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2022. okt. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Magamtól azt gondolnám hogy a széleken a résekre jó lehet a purhab. (az 1-es kérdésem volt)


Viszont az ajtó és az OSB lap közötti

2.48m x 1.25m x 0.1m = 3.83 köbméteres, nem éppen kis

"üreggel" hogyan tudnék elbánni? (Ez a 2-es kérdésem volt. Az ajtót csak azután lehet az "üregre" rázárni miután valamivel megtöltöttem, ezért szerintem oda purhab helyett vmi más kéne.)

2022. okt. 19. 10:37
 4/11 A kérdező kommentje:
provokatívan rosszul szoroztam, de az üreg akkor sem kicsi. :)
2022. okt. 19. 10:42
 5/11 A kérdező kommentje:

Azóta a purhabozást megcsináltam a hézagos széleken (köszönöm a tippet!),

viszont azt továbbra sem találtam ki,

mivel töltsem ki a két ajtó közötti nagy üreget. (nem használt pokrócok/takarók már egy ötlet volt, de talán valami még inkább illeszkedő dolog kellene)

2022. okt. 22. 09:33
 6/11 anonim ***** válasza:
Üveggyapot, jó nehéz és kemény, szorosra szabva.
2022. nov. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6 folyt.: Így rá is nézve a képekre nyomnám a vastag gipszkartont a nehéz gyapot két oldalára. Két ilyen állat mint én megoldja a precíz szabást: 1 odailleszti, 2 rajzol, 1 szab sniccerrel rendesen annyiszor újrakarcolva, hogy elfogyjon az anyag, aztán 1 és 2 ragasztja szükség szerint, majd ismétlés szükség szerint. Levegő kétfelől nem jut a gyapotba, nagy rugalmatlan tömeg a két oldalán, beszédet igazán nem kéne hallanod, hacsak körbe nem jön át valahol.
2022. nov. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Tudsz a kivitelezésben segíteni?
2022. dec. 4. 13:02
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem szakmám, csak konyítom :)
2022. dec. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Jelezd ha tudsz.
2022. dec. 8. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!