Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Világos színű Héra Premium...

Világos színű Héra Premium falat átfestenék azonos márkájú, sötétebb színűre. Mire kell kifejezetten ügyelni?

Figyelt kérdés

"Szakember" fogja csinálni, de korábbi munkáit ismerve szeretném kézben tartani a dolgokat.

A fal aránylag jó minőségű, nem szorul javításra. Mi az, amire kifejezetten ügyelni kell, hogy tökéletes, foltmentes legyen a végeredmény?

Mindenképp le kell előtte alapozni a felületet? Esetleg ezt a műveletet amatőrként én is meg tudom csinálni egy nappal korábban, hogy ő már csak a festéssel foglalkozzon (Héra Falfix van)?

Ha a festékre 3 óra száradási idő van írva, de a kezére már nem ragad vissza a falról, akkor is érdemes kivárni a 3 órát a 2. réteg előtt?

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat! 😊



2022. nov. 4. 10:13
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Igazaból ha az alapozást bevállalnád ennyi erővel a festeni is kifesthetnéd. Mivel a világosabbat fested sötétebbre még kihívás sincs benne nagyon. Én nem alapoznék szerintem felesleges kétszer átkeni és késsz van, igen várja meg a száradási időt, Főleg ilyen nedves párás időbe lassan szárad.
2022. nov. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Valamiért azt gondolom, a festést könnyebb elrontani, mint az alapozást :D Nem tudom, hányszor gurítsak rá egy rétegre, mikor jó, mennyire kell lehúzni a hengert felkenés előtt, mikor mehetek rá kis ecsettel a szűk helyekre, egyáltalán van-e jelentősége, hogy száradás után, vagy közben festem ki azokat a részeket, stb.

Lehet, hogy túlbonyolítom, de sok olyan kérdőjel van bennem, amit (bármennyire is legyen kókler) egy szaki jobban átlát, mint én. Ja, és egy 14 ezer Ft/5 liter festéket mégis csak olyannal kenetnék fel, akinek nem ez lesz az 1. festése, és eszköze is van hozzá :)

2022. nov. 4. 11:15
 3/6 anonim ***** válasza:

Az eszközt te fogod megvenni.

Panaszkodsz az elején a festőre, a végén meg benne bízol?



Alapozót nem hagynám ki.

2022. nov. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3: eddig bárkinek volt dolga festővel, velem együtt, az eszközt a festő hozta magával. Milyen az a festő, akinek nincsenek eszközei? :D

Igen, panaszkodok rá, de akármennyire is hanyagul végzi a munkáját, még mindig jóval több falat festett le, mint én (0), de ha tudom, hogy elméletben hogyan kell csinálni, akkor irányíthatom a munkáját, át tudjuk beszélni, és nem hagyatkozok rá teljes mértékben.

Szóval az odáig oké, hogy le kell alapozni, viszont olvastam rajta hígítási arányt, amit szintén nem tudok hova tenni, hogy egy alap festett falra kell-e hígítani, vagy nem, vagy mennyire szükséges.

2022. nov. 7. 10:49
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, szokták a mélyalapozót hígitani.


A megvétellel rosszul fogalmaztam. Kifizetni lett volna a helyes.

2022. nov. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, ez már számomra is egyértelművé vált, itt már inkább az a kérdés, hogy mennyire szükséges felhígítani :D
2022. nov. 8. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!