Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fürdőszobában jelenleg csak...

Fürdőszobában jelenleg csak egy visszacsapó szelepes levegő elvezető van, nem távozik a pára?

Figyelt kérdés

Előre is bocsi az amatőr kérdésért, nem értek hozzá, csak szeretnék valami megoldást. :|


Egy 1.5 szobás relatíve kicsi lakásban élek, a fürdőnek nincs ablaka, csak a mellette lévő előszobának. Amikor beköszönt a tél, muszáj kinyitnom az ablakot fürdés után, hogy lecsökkenjen a szoba 60-70 százalékos páratartalma, különben reggelig bent reked.


A fürdőszobában nincs ventilátor, csak egy levegő elvezető cső, így ha nem nyitom ki az ajtót, szinte biztos, hogy bent ragad a pára reggelig.

Még nem teljesen értem a visszacsapó szelep működését, de ha jól értem csak a házból visszaérkező szagok kizárására szolgál. Vagy van esetleg más funkciója is?


Ami jó dolog, de amint nem áramlik erősebben a levegő a fürdőből a csőbe, becsukódik. Ami elég gyakran van, így nem tud pára a távozni. Gondolom ezt lehetne megoldani egy ventilátorral, ami ilyen esetben áramoltatja a levegőt kifelé, nyitva tartva a szelepet?


Vagy van esetleg valami más megoldás, ami esetleg igazi szerelést nem is igényel, csak béna voltam eddig, hogy rájöjjek?


Vagy már ezzel a csővel és szeleppel se kéne ilyen problémának lennie, és valami hibásan műküdik?


Előre is köszi a segítséget és a felvilágosítást! :)



2022. nov. 22. 22:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy megfelelő ventilátor kifele fújva a levegőt kinyitja a visszacsapót, és kinyomja a párás levegőt. Feltétele, hogy valahol be is tudjon jönni levegő,(ablak stb) akkor átszellőztethető a fürdő.


Társas házaknál időszakos központi elszívás van. Talán beszélk a közös képviselővel, hogy esti fürdőszak után induljon(időkapcsolóval beállítható) a szellőztetés. Ez volna az első.

2022. nov. 23. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Rendben, majd rákérdezek a közös képviselőnél, köszi.


Szóval egy ventilátor és egy előszobával való összenyitás (ahol van egy rejtett szellőző az egyik ablakon) nem lenne elég, ablakot is kéne nyitni?


A ventilátort hogyan szokás szépen, rejtett kábellel felszerelni?


Igen, csak egy cső van, benne a szeleppel.


Az ablakokon már van rejtett szellőző. És eddig nem bizonyult elégnek, ki kell nyitnom az ablakokat, ha nem 10 óra múlvára szeretném a párát csökkenteni.


A füstös tesztelést nem végeztem el, de időnként éreztem huzatot a csőnél, ha odatettem a kezemet, szóval az gondolom elég tesztelésre.


Köszi a válaszokat!

2022. nov. 23. 08:52
 3/5 anonim ***** válasza:

A rejtett szellőzők elég lehet.

A villany odavezetés vagy vésés és azt eltüntetni, festeni stb, vagy vékony, lapos, kicsi vezeték satorna. Ha van rá mód negatív sarkon vagy hasonlón vezetve.

Mivel cső van, akkor csőhöz méretes csőventilátor.

2022. nov. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A szellőző lamellái csak akkor nyílnak ki, ha van megfelelő nyomáskülönbség ahhoz, hogy felemelje a lamellákat. Erre az ablakon elhelyezett rejtett szellőző nem elégséges.
2022. nov. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rejtett szellőző már van, és nem elég sajnos.
2022. nov. 28. 08:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!