Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Padlófűtés helyett szigetelés?

Padlófűtés helyett szigetelés?

Figyelt kérdés
Mivel lehet leszigetelni a padlót (alatta pince van), hogy valamennyire szigeteljen, és ne legyen jéghideg? Milyen burkolattal? Parketta?
2023. jan. 11. 12:00
 1/7 A kérdező kommentje:
Összesen 5cm magasságot tudok rááldozni a nyílászárók miatt a beton szintjétől a járófelület tetejéig.
2023. jan. 11. 12:02
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

én a betonig mindent feltakarítottam, 5 cm-es párnafával megemeltem a szintet(a betonra párzáró fóliát twrítettem)majd a párnafa közökbe 5 cm-es nikecellt tettem. Erre újból párzáró, és hangelnyelö fólia került. Erre fektettem a laminált 8 mm-es parkettát.

A parkettára még szőnyeget is tettem, teljesen más lett a szoba klímája(is) ugyanis az egész lakás pdlója meg lett emelve(kivéve a fürdő-WC)

2023. jan. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
A pince felől kell szigetelni!
2023. jan. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#2: Köszi!


#3: Pince felől nem tudok, mert nincs mindenhol alatta pince. Plusz attól még a burkolat hideg lehet.

2023. jan. 16. 10:39
 5/7 anonim ***** válasza:
Valami véknyabb fajta polisztiroltábla, utána rá a padló, amilyet akarsz. Elméletileg a polisztirol az fel fogja a hideget, fent pedig megmarad a hőmérséklet.
2023. jan. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kevésbbé lesz hideg a burkolat, ha alulról van szigetelve.


Amúgy a papucs nagyon hasznos találmány.

2023. jan. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#5: köszi! Az lépésálló?


#6: pont a papucs mellőzése a cél.

2023. jan. 17. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!