Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Működőképes lehet ez az...

Működőképes lehet ez az elképzelés? (villanyszerelés, klíma)

Figyelt kérdés

A következő a szituáció. Adott egy szoba a panel lakásomban, ami a konyhával szomszédos. Szeretnék ebbe a szobába egy klímát szereltetni, amihez nyilván kell áram is. A klíma beltéri egysége a konyhával szomszédos falra kerülne.


A szobában a jelenlegi dugaljakhoz az aljzatban (laminált padló alatt) vezetett vezetékekből álltak fel. Ez a klímánál nyilván nem játszik, panelben a vésés nem csak úgy megy, mint tégla falban, kábelcsatornát meg nem szeretnék a szobában. A fali lámpához és annak kapcsolójához a következőképpen álltak ki: a konyhával közös fal másik oldalán, tehát a konyhában a mennyezetnél kábelcsatornát vezettek, abból pedig a beton falba elhelyezett csőbe megy a vezeték, így jut el a lámpához, kapcsolóhoz, illetve megy végig a cső az aljzatig, és ott a dugaljakig, mint írtam.


A klímához én így gondoltam vezetni a villanyt: az említett, a konyhában lévő kábelcsatornát tovább vezetném a konyhában kb. 40-50 centit, a vége felé pedig átfúrnék a falon egy akkora furatot, amin védőcsőben átmennek a vezetékek, a túloldalon, a szobában felszerelt falon kívüli dugaljig, ebbe lenne majd bedugva a klíma. Értelmes, működő elképzelés lehet ez? (Nyilván nem én szerelném, hanem villanyszerelő.)



2023. jan. 15. 19:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Persze, használható a meglévő kábelcsatorna, de ugye nem a világítás áramkörére akarod kötni a klímát? Külön kábelt érdemes húzni neki.

Nem feltétlen kell dugalj sem, fixen be lehet kötni a klímát, egyébként szerintem a kültéribe kell kötni, onnan ágazik le a belteribe. Ekkor viszont én kétpólusú kismegszakítót tennék, hogy leválasztható legyen a hálózatról.

2023. jan. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"de ugye nem a világítás áramkörére akarod kötni a klímát? Külön kábelt érdemes húzni neki."

Persze, erre a részére direkt nem tértem ki, nagy része újra lenne húzva az egész vezetékezésnek, szerelvények cserélve stb. A klímának teljesen külön kör is lenne. Most csak a konkrét fizikai megvalósítás érdekelt, hogy hülye ötlet-e.


"egyébként szerintem a kültéribe kell kötni, onnan ágazik le a belteribe."

Ennek is majd még utánanézek, megkérdezek klímást, mert amúgy én láttam már ilyen megoldást is, amit írsz, de olyat is, hogy a beltériből kijövő vezeték dugaljba volt dugva.

2023. jan. 15. 21:08
 3/4 klimaesvillany pont hu ***** válasza:
100%
Alapból a betápot a kültéri kapja, de mivel a kültéri és a beltéri között megy csatorna, az már egy megoldás, ha a beltérihez ez tudsz jutni a betáppal.
2023. jan. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A villanyszerelés mellett javaslom, hogy gondolt át a beltéri egység kondenzvíz elvezetését is a konyhai csatornarendszerbe.
2023. jan. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!