Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Le lehet valahogy szigetelni...

Le lehet valahogy szigetelni egy panellakás falait annyira, hogy a szomszéd ne nagyon hallja, hogy éppen a hegedűmön gyakorlok / játszom?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem el hegedűlni és nem szeretném zavarni a szomszédokat a gyakorlásommal. Még nagyon kezdő vagyok, nem hiszem hogy kellemes élmény lehet számukra engem hallgatni. Van valamilyen megoldás, hogy a hang ne "szűrödjön" át annyira a falakon? Szordínót már vettem, de azzal valami katasztrófális a hegedűm hangja, és nem is szeretném, hogy mindig rajta legyen, úgy hallottam jobb nem hozzászokni. Előre is köszönöm a segítséget / javaslatokat!

2023. febr. 4. 03:53
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

nem olcsó, de hatásos..az obiban láttam stúdióba való hangszigetelő szivacsot..küsőre úgy nézett ki, mint egy nagy tojástartó, csak szzivacsból, melyet fel kell ragasztani a szigetelendő felületre.


A szomszéd azt sem fogja tudni, hogy létezel, miközben bátran hegedülsz.

2023. febr. 4. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
Elektromos hegedűn tudnál gyakorolni fülessel és akkor csak te hallod.
2023. febr. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a javaslatokat!


1.: Esetleg neked van róla tapasztalatod, hogy valóba ennyire hatásos ez a hangszigetelő szivacs? Illetve, jelenleg parketta van lerakva a szobában ahol gyakorlok, akkor azt is érdemes volna inkább szőnyegre cserélni, vagy elegendő csupán a közvetlen szomszédfalat leszigetelni ezzel a szivaccsal?


2.: Nem vennék emiatt elektromos hegedűt, maradnék inkább a hagyományosnál. Az elektromos hegedű számomra olyan mint az istenkáromlás. :D


Ha tényleg ilyen jól szigetel ez a szivacs, valószínüleg ennél a megoldásnál maradok. Valaki esetleg próbálta már?

2023. febr. 5. 02:50
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
El is tudsz kotorni alkalmasabb próbahelyre, de már látom előre, hogy az se felel meg. Nem, a vékony szivacs nem sokat fog, és úgyse fogod a nyílászárókat meg a direktben átfúrt konnektorokat letakarni ilyenekkel, ahogy a szellőzőket sem, csöpp józan ész feltételezésével legalábbis. Nem baj, ha nincs kedved gyakorolni, csak ezek a plusz körök nem tudom miért kellenek hozzá...
2023. febr. 5. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%
A panelban a vasak vezetik a hangot. Nem tudod úgy leszigetelni pláne nem ilyen kamu szivaccsal. Előzőnek igaza van, a csövek, konnoktorok közvetlen lyukak a szomszédhoz, sőt nálunk még plusz lyukak is voltak csak úgy, akkor láttuk, mikor kibontottuk a padlót. Elektromos hegedűn ugyanúgy tudnál gyakorolni. Ha nem 4-6 éves vagy akkor már ez csak hobbi, nem kell kényeskedni.
2023. febr. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Dr Sauron válasza:
100%
Némítót kell venned.Fémből készültet.Egy akusztikus hegedűnek némítva kb.olyan a hangja,mint egy elektromosnak.
2023. márc. 29. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!