Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Viharban sérült vezeték javítás?

Viharban sérült vezeték javítás?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne hogy volt a napokban ez a nagy szél, nagyszüleimnél sérült a bejövő áramvezeték és mai nap folyamán kimentek a szolgáltatótól és azt mondták 100ezer forint lesz a javítási költség, ugyan is már csak a villanykaróig tart az ő hatáskörük, addig csinálják díjmentesen. Ez igy valós lehet? Mert én ilyenről még nem is hallottam hogy nekem kell fizetnem egy szolgáltatónak ilyen dologért. A választ előre is köszönöm szépen!

2023. febr. 5. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Én is úgy gondolnám, hogy a villanyóráig a szolgáltatóé.
2023. febr. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A villanyóra utáni rész a tiéd. Addig minden a szolgáltatóé.
2023. febr. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Ez nyugodtan megváltozhat bármelyik pillanatban, ugyanis ez úgy van hivatalból, hogy az ingatlantulajdonos fizette, és átadta üzemeltetésre. Erről az üzemeltetésről tehát a szolgáltató lemondhat, ha a törvény úgy módosul. Mindazonáltal nem hallottam én sem ilyenről. Az viszont nagy kérdés, hogy mi is a hiba most? Mert ha a fa ráesett a vezetékre, és elhúzta a tetőtartót, azt valóban nem javítja a szolgáltató.

Nem tartozik szorosan ide, vagy igen? Ha valóban fa dőlt rá, azt megelőzni meg a nagyszüleid feladata lett volna (ha a telken áll a fa, ha az utcán, akkor az önkormányzat, satöbbi), innen is indulhatnak problémák az ingyenes javítással.

2023. febr. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat!

Egy letort faag esett ra a vezetekre!

Most probaljuk kinyomozni mert a villanyora elott tortent az eset.

2023. febr. 5. 15:09
 5/6 anonim ***** válasza:

Információ az lett volna, hogy:

- fa telken belül vagy szomszéd telken belül volt

- vezeték elszakadt minden pólusban, vagy csak valamelyik szál

- többi része teljesen ép (mint ahogy írtam, tetőtartóval vagy falihoroggal van-e baj...)

2023. febr. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nagyszülőknek van lakásbiztosítása? Nézzetek körbe, hátha a biztosító fizet. És ha "idegen" tárgy esett rá - vagyis nem a nagyszülők telkéről egy gondozatlan/korhadt fa -, akkor esetleg kifizetik és ők majd behajtják a fa tulajdonosán a kárt. (Tegnap nekem a tetőmet tépte meg a vihar, és beleolvasgattam a biztosítási feltételekbe. Mintha ez rémlene, de nézzetek utána ti is...)

Bár ilyenkor van az, hogy sz*rnak-bajnak nincs gazdája..

2023. febr. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!