Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Tényleg képes bepenészedni a...

Tényleg képes bepenészedni a ház a hungarocell szigetelés alatt?

Figyelt kérdés

Azt olvastam,hogy ha úgynevezett pogácsàkat nyomnak csak a falra és nem kenik teljesen le a hungarocell lapokat és úgy rakják fel, akkor kötötte légrés keletkezik, bepàllhat és penészedésnek indulhat.


Én eddig úgy tudtam, hogy pont kell a levegő a kettő közé, akkor nem lesz penészes.


Amúgy ha kívülről kezd penészednj a ház, az házon belül is átterjedhet-e, pl.a lakóknàl asztmàt okozva vagy nem?


Köszönöm a válaszokat!



ápr. 15. 16:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Képes
ápr. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Külső oldalon nem kellene penészednie. Páralecsapódás leginkább a hideg-meleg felületek hirtelen váltásánál van. A belső fal fűtött, van egy hőmérséklete, a külső hőszigetelés szigetel. Ha rés van közte akkor vagy kiszellőzik és nem penészedni, vagy áll benne a levegő de az meg konstans hőmérsékletű. és szintén nem penészedik.
ápr. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
Nem kell teljesen kikenni a lapokat, de a sima pogácsázás nem elég. Perem-pont ragasztás a szakszerű megoldás. Középen 2-3 pogácsa, de a szélén muszáj kikenni végig. Nem a penész miatt. Hanem, mert ha befúj a szél a szigetelés mögé, akkor kb feleslegesen is lett felrakva.
ápr. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%

Hőszigetelni kizárólag vízszigetelt házakat lenne szabad. Sajnos erről a tulajdonosok nagy része nem tud, a szigetelő jóskák pedig mélyen hallgatnak, hiszen akkor a régebbi házakhoz (pont ami rossz hőszigetelésű) nem nyúlhatnának. Saját üzleti érdekükkel szembemennének.


Nem megfelelően vízszigelt (fal és padló) ház garantáltan penészedni fog egy alapos hőszigetelés után.

ápr. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A 4-es válaszolónak nagyon igaza van! Pl. a Kádár kocka és parasztházaknak tipikus problémája a fal vizszigetelés hiánya vagy a régi tönkremenetele.

Emiatt a fal alúlról, talajból szívja fel a vizet, és a falazat anyagának apró pórusain, kapillárisain egész magasra szökik fel a nedvesség. Minden második háznak hibája ez, és csak ott nem jelent problémát, ahol jó mélyen van a talajvíz. Bele kell nézni a kútba! Hogy hol a vízszint!

Szükség esetén a fal vízszigetelést pótólni kell, vagyis a falak alá a szakaszos falkibontás módszerével be kell húzni a bitumenes lemez vízszigetelést. Vagy el kell fűrészelni a falat és saválló acéllemezt/HDPE műanyag szigetelőlemezt kell behelyezni. Ezután ki kell várni a falak kiszáradását.

Homlokzati hőszigetelés csak ezután jöhet szóba.

A homlokzati hőszigetelés felhelyezése előtt a falat be kell vakolni. A hőszigetelést pont-perem módszerrel kell felragasztani, vagy telibe ragasztani, ez a legjobb.

Az elterjedt 5 pogácsás módszer nem megfelelő.

Ilyenkor a hőszigetelés és a fal között kémény effektus jelentkezik, amely termikus szempontból sajnos egy óriási hőhíd, így ott fokozott páralecsapódással kell számolni. A lekondenzálódó víz tönkreteszi a hőszigetelést. Miután a kifelé történő páratávozás erősen gátolt, a falban és annak belső oldalán, különösképpen a csatlakozási helyeknél (padlószegély vonala, sarkok, stb.) penészedés indul el. Ez egy hosszú folyamat, sokszor a hőszigetelés felhelyezése után évekkel jön elő. A penészedés és a vizesedés tehát nem kívülről, a hőszigetelés külső oldala felől indul el, hanem az épületszerkezet belsejéből.

Egy nem megfelelően kivitelezett hőszigetelés sokkal rosszabb, mintha inkább semmi se lenne a házon!

ápr. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 mindentudó99 ***** válasza:
37%
#3 Értem amit írsz de milyen szigetelés az ami mögé befúj a szél ? Hol fújna be?
ápr. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#5 A kémény effektushoz kell az is, hogy fizikailag át tudjon szellőzni a homlokzat, a hőszigetelés pedig nem tud.


Én pl. tudok olyan átszellőztetett tégla burkolatos épületről, ahol pont az a gond, hogy az előtét téglafal alulról nem tud kiszellőzni, így nem alakul ki kémény effektus, beragad a meleg levegő a burkolat alá.

ápr. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
#7 Összetett jelenségek ezek. Előtét/vendég téglafal esetén a szakirodalmi javaslat hogy a hézag habarccsal legyen kitöltve, így az egész falazat egy egységet alkot, légtömör. A helyzetet nehezítheti a modern, nútféderes kapcsolódású blokktéglág megjelenése. Ilyen esetben, szabályos falazással sem légtömör a szerkezet, a vakolás szerepe felértékelődik.
ápr. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
24%

"de milyen szigetelés az ami mögé befúj a szél"

Amit a szakik nem a gyártó előírása szerint raknak fel. Azzal a kézlegyintéssel, hogy "így szoktuk". Meg is voltak lepődve, amikor leüvöltöttem őket, hogy esetleg ott ahol ezt eltűrik nektek. De itt vagy lebontjátok, és előírás szerint csináljátok, vagy húztok el a picsába, mert én ezt nem tűröm, és nem is fizetem ki!

ápr. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 mindentudó99 ***** válasza:
Értem mire gondolsz hogy pogácsákkal teszi fel. De attól még be van hálózva glettelve szinezve. Semmiképp se fújhat alá a szél
ápr. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!