Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lakásfelújítás előtt vagyunk,...

Lakásfelújítás előtt vagyunk, mi a helyes sorrend?

Figyelt kérdés
A lakás teljes tisztasági festése ajtókkal, kád kicserélése, új konyhabútor, ezeket látjuk most legsürgetőbbeknek.

ápr. 15. 19:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
71%
kád kicserélés, új bútor beszerelés, ajtók, stb festése, falfestés, alapos takarítás
ápr. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Ok, tehát ezekből a kád a legfontosabb, a festés csak utána?Az asztalos azt mondta, hogy előbb a festés, utána a konyhabútor csere. Akkor itt fordítva lenne.
ápr. 15. 19:30
 3/23 Noren1989 ***** válasza:
85%
Hideg, melegburkolatok, víz és àramhàlózat? Vezetékes net kiàllàsok?
ápr. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Viz és áramhálózat az műkődik, nem serceg a villany vagy ilyesmi nincs baj vele jelenleg...a konyhabútor, fürdőkád viszont látványosan 70-es évekbeli...a konyhában spájzszekrény van, nincs modern konyhabútor.
ápr. 15. 19:39
 5/23 A kérdező kommentje:
A fürdőkád foltos már, a spájzszekrényt meg kulccsal lehet bezárni..
ápr. 15. 19:40
 6/23 anonim ***** válasza:
89%
Az első rossz tanácsot adott. Logikus, hogy elsőnek kifestjük a konyhát, és visszapakolásnál már az új bútor kerül be. Az asztalosnak van igaza.
ápr. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
90%

Kád csere? Az nagy rombolással jár, akkor már érdemes az egész fürdőt felújítani. A falban a vízvezetéket is kicserélni, ha újra burkoljátok a fürdőt.

Ha nincs pénz rá, akkor fessétek ki a kádat. Lehet kapni "kádfestéket".

ápr. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
95%
A villanynál nem a nem sercegés a fontos.Ilyen régi házban alu vezetékkelés lehet.Azt meg cserélni kellene .
ápr. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
94%

Sorrend:


Bontások. Legjobb az, ha minden ami bontandó, kaparandó ki van bontva egyszerre. Ajtók, konyha, stb. Már csak azért is mert a sitt önmagában megvan egy konténernyi.


Utána elektromos és gépészeti kialakítás. Új konyhánál ha kell új kiállások, fürdőben szintén. Kád cseréjénél gondolom burkolni is kell, ott kád beépítése után szigetelés (kent) burkolás, végül a festés.


Ajtóknál meg kell nézni, hogy az új ajtók előtt, vagy után kell-e kőműves munka a nyílás kialakításhoz. Utána is kell még javítás, végül festés kompletten.


Ha rosszul értelmezem és csak az ajtókat kell festeni, az kb. bármelyik utolsó szakaszban elvégezhető.

ápr. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
92%
+ villanynál az is lényeges, hogy legyen elég dugalj, ne minden az elosztóba dugott elosztóba kelljen bedugva legyen.
ápr. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!