Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerül az utólagos...

Mennyibe kerül az utólagos alap megerősítés?

Figyelt kérdés
Kb. 20m hosszú körben az alap, vasbeton, egy helyen elrepedt. Rajta tégla fal. Vidéken van, Heves megye déli szélén, egy faluban. Egyszintes lakóház.

nov. 5. 14:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Drága!

És lehet aránytalanul is drága.

Ennyiből nem lehet megmondani, mert több tényezős.

Elsőnek a meglévő szerkezetet kellene ismerni és a repedés kiváltó okát.

(miért repedt meg, "így épült"- szerkezeti szakasz, dilatáció vagy annak hiánya, valamilyen változás - plusz teher, külső hatás /vagy annak megszűnése/.

A legjobb, ha keresel egy szakembert (statikust). Aki tud csinálni egy korrekt épületdiagnosztikát.

Nem kell az első kőművesnek hinni és elkezdeni aláalapozni és szintén nem kell az első injektálást javasoló "szakembernek" felülni.

nov. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Miből gondolod hogy elrepedt?

Meg is süllyedt?

Statikus mit mond?

Én amit hallottam amúgy, méterenként 100ezer Ft az aláalapozás, úgyhogy sokan maguknak csinálják. De csak szakaszosan lehet dolgozni.

nov. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szakaszonként 100eFt-t megérne.


50m2 kis ház -> 0-ról felépíteni legalább 20 millió, de inkább több.

20m kerület -> 2M Ft lenne kb az alap javítás.


Hasonló lakható ház a környéken 15-20M Ft, ha nincs látható hibája.


(Más munka is van vele de festeni burkolni tudok, legalábbis a saját igényeimnek megfelelő szinten.)


Használatlan volt, elfagyott egy vízcső, egy-két hétig folyt alá a víz, utána repedt meg.

nov. 5. 15:09
 4/6 A kérdező kommentje:

#2: "Miből gondolod hogy elrepedt?"

A falon teljes magasságában és az alap általam kikapart felső 20cm részén szemmel látható repedés van.

nov. 5. 15:10
 5/6 anonim ***** válasza:

Melyik részen fagyott el a cső és folyt a víz? Ahol bemegy a cső a házba? Vízcső csere nem lesz az aknától a házig?

Mert ha lesz, akkor ott amúgy is ásni kell, és ott meg lehetne látni hogy milyen az alap környékén a föld.

Amennyire én tudom, ilyenkor a vízfolyás környékén meglazul a föld az alap alatt, sőt jó nagy üreg is keletkezik. Viszont ez lokális csak, az épület többi alap része jó állapotú is lehet. Ha az a gödör ki van öntve jó sűrű cementes betonnal, és be van csömöszölve, lehet hogy ezzel meg is oldódna a probléma. Plusz falvarrás szükséges.

A fal repedésre meg a házon belül gipszpogácsát kell tenni, több helyre is. És figyelni hogy el-e reped idővel, hónapok alatt. Ez mondja meg hogy mozog-e még a fal, szét-e nyílik a repedés.

nov. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 mindentudó99 ***** válasza:
5 ös jót ír. Valószínű a kimosott részt elég lenne kiönteni
nov. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!