Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerül egy félkész...

Györkös kérdése:

Mennyibe kerül egy félkész ház befejezése?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

adott egy )új) félkész ház kb 180 netto négyzetméter szerkezetkész

a kérdés hogy mennyibe kerülnek a nyílászárók, vizes blokkok kialakítása, szerelvényezés, közművesítés, fűtés kiépítés, burkolatok, szaniterek, festés, vakolás, színezés, szigetelés



2013. jan. 5. 00:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Bocsi nem tudom de engem is erdekel.
2013. jan. 5. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Én mikor így álltam a házammal azt hittem a nagyján túl vagyok.Pedig nekem megvoltak még a nyílászáróim is.Utána jött a kellemetlen meglepetés hogy ez az állapot az össz költség egy harmadát teszi ki.Hát ennyit tudtam segíteni mert amit leírtál annyira igényfüggő hogy erre pontos választ adni nem lehet.
2013. jan. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

köszönöm, valamennyit már így is megtudtam, persze hozzávetőleges számokat nem. a kezdetleges igényszint azt jelentené, hogy a szükségesebb dolgok lennének a legfontosabbak, vakolás szigetelés stb, az összes többi szép lassan sorjában.

a közeli cél egy minimális élhetőség

2013. jan. 5. 13:39
 4/18 anonim ***** válasza:
(közeli cél egy minimális élhetőség) hát ebbe pont a szigetelés nem tartozik bele.Pontos számokat nem írtam mert mint mondtam igény függő.De ha érdekel megpróbálok:Villany anyag munkadíj engedélyek min 500ezer a legolcsóbb cuccokkal.Víz és központi radiátorokkal min 1.5 millió kazán nélkül csak munka és anyag.Ehhez jönnek még csaptelepek kád zuhany bojler stb.x pénzért.Nyílászárókat te tudod mennyi és milyen kell azt te könnyebben kiszámolod.Vakolás felénk már 1500 ft ért is hallottam m2 enként (ez gépi vakolás anyaggal együtt)de lehet ez is drágult már.Kiszámolod a belső falak m2 ével és összeszorzod így ennek az árát is megkapod.bURKOLÁS FELÉNK 1500-2000FORINT M2 E CSAK A MUNKADÍJ ezt ugye megint csak ki tudod számolni.És a festés , glettelni kell az egészet majd festeni.Ezt sajna nem tudom de horibilis összeg csak a munkadíj .És akkor még engedélyek illetékek engedélyek illetékek míg az ember az idegösszeomlás szélére nem kerül.Aztán ha minden rendben van mindenkit megkentél lefizettél a kéményseprők se kötnek bele a kéményedbe akkor illeték fejében még lakhatási engedélyt is kaphatsz. Ekkor már azt hinnéd végre tiéd és kész a ház még kivonulnak a földhivataltól is hogy felmérjék a telket és a házat.Ezt csekély30 ezerért meg is tették nekem is 3 éve.És ugye a közművek víz villany gáz tervek stb min 500 ezer.Nagyjából leírtam a dolgokat persze kismillió kimaradt még pl laminált padló külső belső csatornázás ilyenk.És megvettétek már a házat?
2013. jan. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Zsolt75 ***** válasza:

Én is azt tudom csak mondani, hogy mikor szerkezetkész állapotban volt a házam kb. 1/3-ába volt az összköltségnek.


Az előző válaszoló részletesebben írta a számokat de, kb. hasonló összegek voltak nekem is .... úgy 10 éve.

2013. jan. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

köszönöm ismét az eddigi válaszokat

a házat még nem vettük meg

az osztrák határ mellet nézegetünk házakat, illetve munkákat, hogy aztán fent is lehessen tartani egy házat valamint legyen pénz élni

a szóban forgó ház 12m

én 8-ért szívesen elvinném, hogy ha szép lassan mindent meg tudnánk csinálni/csináltatni 5 m-ből

sok helyen hirdetik a házat és több oldalon írják, hogy a nyílászárók, vizes blokkok,szerelvényezés, közművesítés, fűtés kiépítés megtörtént

a keretünk 13m mindennel együtt készpénzben, hitel nélkül, ezért is kérdezősködök hogy kb mi mennyi, hogy mi hogy fér bele a keretbe, mert hitelt semmiféle képpen sem szeretnénk felvenni

köszönöm szépen mégegyszer a válaszokat

jön a számolgatás ide oda, meg még a ház kereslet, a piac viszont elég halott, vagy drága, vagy nagyon lerobbant, amolyan ördögi kör

üdv

2013. jan. 5. 16:00
 7/18 anonim ***** válasza:
Bocs hogy nem értem azt írtad félkész most meg hogy minden benne van akkor hogy is van ez?
2013. jan. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

van olyan oldal ahol az említett dolgokat leírták, hogy már megvannak, míg más oldalon mást írtak.

személyesen még nem tekintettük meg a házat, ezért még nem tudom pontosan hogy mi igaz az ingatlan hirdetésében

ezért is terjedt ki a kérdés minden dologra

2013. jan. 5. 17:11
 9/18 Zsolt75 ***** válasza:

Elég érdekes ha ilyen sokféleképpen hírdetik.

Egy biztos, sajna 13m-ból nemigen fogtok tudni ekkora házat megvenni és teljesen elkészíteni. 180 m2 nettó az olyan 20m körül lesz és akkor még majd, kerítés, udvar térkövezés, parkosítás....

2013. jan. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Na ezért kérdeztem mert nem volt egyértelmű.Ha félkészen 13 ugye nem veszed meg mert nem tudod befejezni.De ha 13 és minden benne van és jó akkor vedd meg ha tetszik jó és van annyid.De ha félkész lealkudod 8 ra plusz 5 ből nem fogod tudni befejezni mert 180m2 az elég nagy.Csak ablakra ajtóra elmenne egy vagyon főleg ha szép fát szeretnél.De egyébként is zavaros hogy egy házat hol így hol úgy hirdetnek.
2013. jan. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!