Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Sok idegeskedéssel jár egy...

Sok idegeskedéssel jár egy lakás felújítása?

Figyelt kérdés
Felújítandó lakás vásárlásában gondolkozom, de a szüleim inkább azt tanácsolják, hogy vegyek olyat, amit már nem nagyon kell alakítani. A hercehurca, a megbízhatatlan mesterek miatt szerintük jobban járnék utóbbival. Anyagilag kb. szerintem ugyanúgy jönnék ki.

2013. jan. 14. 16:35
1 2
 1/12 Zsolt75 ***** válasza:

Ha teheted olyat vegyél amit már nem kell javítani , újítani. Szerintem olcsóbb lesz mintha fabrikáltatnál egy felújításra szorulót. A kedves szüleidnek igazuk van!


Én magam építettem a házam, semmi gondom vele, az ismerősi körömbe meg volt aki régi felújításra szorulót vett és azóta is fabrikálják, jönnek elő a régi eltitkolt hibák ,,, és szerintem már többe van nekik mint az én új házam, de még ők mindig toldozgatják.

2013. jan. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hozzáállás és hozzáértés kérdése. Van olyan ismerősöm, akinek már attól minden baja van, ha nem összeillő étkészletből eszik, na neki pokol egy felújítás.

Én ezt inkább lazán veszem, igaz az egész gyerekkorom egy félkész házban töltöttem, mert a szüleim felújítandót vettek anno és folyamatosan építgették, ahogy volt pénzük.


Az viszont tény, hogy nagyon oda kell figyelni és megválogatni, mit csinálsz magad és mit mesterember. Az is még a szüleimmel esett meg, hogy csináltattak asztalossal jó drágán méretre ablakot, aztán amikor betette, kiderült hogy a vadiúj ablakon befúj a szél... szóval ki lehet fogni ilyeneket.

Aztán van, amit egyszerűen nem érdemes kiadni szerintem. Az már a saját lakásomban volt, hogy tapéta helyett festést akartam. Ehhez ugye le kell szedni a tapétát, kiglettelni a falat, és utána lehet csak festeni. Festőktől olyan árajánlatokat kaptam, hogy a fülem is kettéállt, háromhavi bérem kellett volna odaadnom. Ehelyett egy négynapos ünnepen nekiálltunk a párommal, három nap alatt körbeértünk, és meg nem mondaná senki, hogy nem szakember csinálta. A kamrában kezdtük a munkát, ott még vannak görbe falak, de kit érdekel, a szobák már tökéletesek lettek. Izomlázunk lett, viszont 20 ezer forintból meglett az egész, több mint 200-at spóroltunk.

Ha van kézügyességed meg néhány hozzáértő barátod, akkor rengeteget lehet spórolni ezen, és ráadásul tuti olyan lesz a lakás, amilyenre akarod. No meg nem futsz bele abba, hogy a "felújított" lakásban a csillivilli csempét felrakták a 40 éves vízcsövekre.

2013. jan. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Igen. Szerintem is egy jobbat nézzetek!
2013. jan. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én is ettől tartok, hogy megveszek egy látszólag jó állapotú lakást, alig marad pénzem, aztán pár év múlva pedig előjönnek a rejtett hibák és rákölthetek megint egy rakás pénzt. Nem mellékesen pedig ha felújítok, akkor úgy néz ki majd a lakás, ahogy én szeretném. Viszont azt elismerem, hogy sajnos annyira megbízhatatlan mindenki, hogy akárkivel dolgoztatok, tutira nem fog minden simán menni.
2013. jan. 14. 17:45
 5/12 anonim ***** válasza:
A szüleid bizonyára ismernek, ezért is kerülhetett ide a "sok idegeskedés" kifejezés. Valószínűleg igazuk van. Bár, ha vállalod a nehezebb utat, akkor bebizonyíthatod az ellenkezőjét is. Nagyon nyitott kérdés, bizony nehéz a válasz is.
2013. jan. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Érdemes egy megbízható szakemberrel megnézetni a leendő lakást, ő fel tudja mérni, hogy kb mekkora munka van vele.

Olyat, amin semmit nem kell javítani, győzz megfizetni.


Idegeskedni nem muszáj, most vagyok túl egy teljes felújításon, 3 hónap, víz, villany, szigetelés, ablakcsere, zökkenőmentesen. Csak meg kell találni a megfelelő embereket :-)

2013. jan. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Őszintén megmondom neked, hogy egy felújítás maga lenne a pokol. Nem is azért, mert ilyen, vagy olyan az ember, hanem azért, mert a mesteremberek 80%-a megbízhatatlan, és olyan kókler munkát végez, hogy azt az utána jövő jó szaki háromszor annyi idő és pénz befektetésével fogja tudni helyre hozni. Viszont, ha van elég pénzed, akkor csapatot (tehát egy cég alatt futnak a festők, köművesek, ablakosok, villanyszerelők) bízz meg, ahol van főnök, van szerződés, időterv, tapasztalat.
2013. jan. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Gyáva Oroszlán megkérdezhetem, hogy mekkora lakásra mennyibe került ez a teljes felújítás?


Én is erre gondoltam, hogy olyan brigádot választok, akik A-tól Z-ig mindent megcsinálnak és garanciát is vállalnak.

2013. jan. 14. 18:30
 9/12 anonim ***** válasza:

"Én is ettől tartok, hogy megveszek egy látszólag jó állapotú lakást, alig marad pénzem, aztán pár év múlva pedig előjönnek a rejtett hibák és rákölthetek megint egy rakás pénzt."


Ilyen előfordul sajnos, én is hallottam már érdekes példákat. De az sem jobb, hogy ha vesztek egy sz.rt olcsóbban, aztán azt kezditek toldizni-foldozni. Sajnos mi vagyunk az élő példa rá, hogy nekiugrottunk egy eléggé rossznak, mert kellett egy bizonyos ok miatt, aztán erre még annyit minimum rá kellene költeni mint amennyiért vettük, de még akkor is maradnak hiányosságok. Ráadásul nem is olyan nagy!

2013. jan. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 kunu lenke ***** válasza:
Szia.Ha a felújítás mellett döntesz építési napló műszaki ellenőr és persze legyen szakmunkás bizonyítvány is mert sokan betanítottként dolgozott aztán a jó dumájával leveszi a megrendelőt a lábáról és szart ad ki a keze alól aztán találd meg!Én rengeteg ilyen esettel szembesültem eddig főleg a generál kivitelezőknél!
2013. jan. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!