Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 80 méter hosszan, milyen...

80 méter hosszan, milyen fajta földkábelt fektessek 220 V elvezetésére a villanyórától a házig?

Figyelt kérdés

2013. júl. 23. 22:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Földkábel vezetése saját telken belül: [link]


Méretezési tábla méretlen fővezeték földkábel esetében. Áramszolgáltatói munkákhoz.: [link]


MSZ 13207:2000: [link]

2013. júl. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A cikk teljesen jól írja, földkábel kell hozzá amit minimum 60 cm mélyre kell elásni. Nekem is ezt mondta a villanyszerelő hogy ez a hivatalos, a beásást én csináltam csak a villanyórára való rákötést meg a másik házra való kötést csinálta szerelő.

De földkábel kellett hozzá aminek jó vastag szigetelése van. És azért kell ilyen mélyre hogy az esetleges kerti munkáknál ne vágd el a vezetéket ásás közben, ha az ember hirtelen elfelejti hogy ott vezeték van.

2013. júl. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]

4x16 vagy 4x25-öst vegyél,attól is függ mekkora a teljesítményigény,az ár is viszonylag baráti.Én is ilyet fektettem le 180 méter hosszan és alig van feszültségesés.

2013. júl. 24. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
és kérdezd meg az áramszolgáltatótól, hogy mit fogadnak el, mert lehet helyi előírás is.
2013. júl. 24. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A szabvány 2%-ot enged meg a csatlakozási pont (az utcai hálózat) és a főelosztó között (lakáselosztó), ebből a csatlakozó feszültségesése nem lehet több mint 1 %.
2013. júl. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!