Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Nagyon nem tetszik a fal...

Nagyon nem tetszik a fal színe, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Most van épp felújítás alatt a szobám. Én nagyon barna mániás vagyok, a barna világostól kezdve a sötétig minden árnyalatát imádom. Olyat akartam, hogy az ablakkal szembeni fal sötétebb, csokibarna színű, a többi meg vajszínű. Jött a festő, elém rakott egy színpalettát, hogy akkor most válasszak azonnal 2 színt, kb volt rá 2 percem, így vég se tudtam rendesen nézni... Vettem már barna függönyt meg szőnyeget amik olyan színűek mint amilyen falat akartam, erre épp most festik a szobát, és totál más színe van, közük nincs a barna a színhez, a világosabb krémes rózsaszín, a sötétebb pedig mályvás lila. Pont az a 2 szín, amit gyűlölök. Annyira ki vagyok akadva, a festő meg azt mondja, hogy nem tudja átkeverni, mert gyári festékek. de az elején még pont azt beszéltük, hogy ezek kikevert festékek lesznek... Mondtam, hogy cserélje ki, de azt mondta, hogy nem lehet. Mit csinálnátok, megpróbálnátok megszokni, vagy a festés után vennétek új színt és kifestenétek magatok? Borzasztóan el vagyok keseredve, mert már több hónapja ezt tervezem, és most teljesen más.

2013. júl. 27. 13:25
 1/6 anonim válasza:
Keresnék egy másik festőt, aki nem ilyen kontár :D
2013. júl. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ilyen az, amikor az ember egy valag pénzt fizet azért, amit önmaga is meg tudna csinálni. Nálunk van csokibarna fal, tényleg nagyon szép. Én festettem, ezt javaslom neked is.
2013. júl. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Utolsó, véletlenül nem tudnád megmutatni, milyen barna, esetleg színkóddal? Ill. hogy milyen fajta festék? Mostmár biztos, hogy átfestem, mert borzasztóan nem tetszik.
2013. júl. 27. 16:27
 4/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: nekem a supralux legsötétebb barnája jött be, azt hiszem valamilyen gesztenye a neve. Talán őszi gesztenye? A többi, jobb minőségű falfesték nem volt elég sötét, kikeverni pedig nem akartam magamnak, mert már régebben kiszámítottam, hogy úgy drágább lenne. Ráadásul a supralux nekem jobban bevált, mint a dulux, vagy a platinum kiadósság és fedés szempontjából. Nálam a dolgozószoba fehér- csokibarna, használtam szalagot hogy éles kontrasztok legyenek. illetve a szegélyléceket ezekkel ragasztottam le, ne legyenek festékesek. Baromi haladós, 1-2 óra alatt megleszel vele. Az ára is kibírható.
2013. júl. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Megvan, téli gesztenye

[link]

Én 2 rétegben festettem, sötétebb lett, mint itt a képen.

2013. júl. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez egy kókler, gyakorlatlan festő. Feltehetően a barnát úgy akarta kikeverni, hogy fogott egy vörösesbarna vagy csokibarna Aquakolor színezőt és belenyomta a fehérbe. Ez így mályvás lilát eredményez akármilyen hihetetlen, hiába nincs benne egy csepp kék sem! Feketéből és okkerből kellett volna kiindulnia és barnát csak jelzésszerűen kellett volna hozzátenni max. 30%-ban.


A színválasztásra nem hiszem, hogy 2 perc volt, mert a fóliatakarás, pakolgatás, gipszelés, szilózgatás elvesz vagy fél napot, addig lehet gondolkodni a színeken. Egyébként is 2x kell festeni, talán a második réteg jobb lesz ha mogyoróból indul ki ahogy írtam.

2013. júl. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!