Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fürdőszobába eláztatáskor...

Fürdőszobába eláztatáskor automatikusan bekapcsoló szivattyút hogyan lehet kreálni?

Figyelt kérdés

Panelházba költöztem, még nem vagyok hozzászokva, de azt hiszem sikerült felavatnom a fürdőszobát. Az alattam lakó nem volt éppen otthon, még nem tudom mit alkottam :) Van-e valami megoldás arra, hogy ha legközelebb történne hasonló baleset (akkor egy automata szivattyúval felszivathatnám a vizet a lefolyóba, vagy ha a fölöttem lévő áztat el engem akkor az ne folyjon be a lakásba hozzám. Arra gondoltam, hogy a fűtéscsőnél körbeszilikonozom, és a köszöbnél is beépítek valami 5 centis pereme, az már elég sok vizet meg tud tartani, és ahol a legmélyebb a "vízszintes" lejtésű csempe oda meg valami hungarocellel töltött pingponglabdás mozgó érintkezőt tennék egy csőbe ami egy mikrokapcsolót indít. Nem tudom, hogy mondjuk egy mosógép lúgszivattyúja fel tudná-e kapni onnan a vizet, vagy valami gyári megoldás létezik-e erre a célra?


Az igazi persze az lenne, ha 10 centivel megemelném a padlót és beépítenék egy központi lefolyót, de ez egyelőre nem kivitelezhető.



2013. aug. 31. 21:42
 1/5 A kérdező kommentje:
Esetleg akváriumi külső szivattyút be lehet erre idomítani? De az a helyzet, hogy ugye alapesetben nincs benne hűtővíz, mint az akváriumnál...
2013. aug. 31. 21:46
 2/5 anonim ***** válasza:

A panel illesztésnél szivárogni fog, ha nem teszel az aljzatra és a falak alsó szélére vízszigetelést.

A panel nem zár hermetikusan.

Nálunk egyszer tűz volt egy emelettel feljebb a szomszéd lakás felett. A mi lakásunkkal csak az egyik szoba fal és plafon csatlakozó élben volt kapcsolata az égő lakásnak.

A tűzoltók ahogy kell beküldtek néhány m3 vizet az oltásnál. Az említett szobafalon teljes hosszban meg vagy 15 cm szélességben leázott a tapéta, attól a büdös füstös víztől. Simán átszivárgott.

2013. aug. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát itt annyi víz nem volt, és mégis egy csempézett fürdőszoba amiben megállt a víz nekem. Nem is értem miért hagyták ki a központi összefolyót.
2013. aug. 31. 22:40
 4/5 anonim ***** válasza:

Az hiszem ilyen megoldások nem léteznek.nem egy csöpögő

csaptól áztatod el a fürdőt.Ilyenkor hirtelen nagy mennyiségű víz folyik ki.Ezt egy kis teljesítmányű szivattyú nem is bírná el .Az ilyen megoldásokat pincélben szoktál alkalmazni .Ott lehet süllyezteni 30-40 cm is.

2013. aug. 31. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szerencsém volt, tényleg nem ázott el a szomszéd, időben észrevettem :)
2013. szept. 1. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!