Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Műanyag ablak keretet lehet...

Műanyag ablak keretet lehet valamilyen festékkel átfesteni?

Figyelt kérdés

Fehér színű nyílászáróink vannak, de most kaptunk fa színű redőnyöket, ezért merül fel a kérdés.

Szeretnénk a keretet átfesteni, de mivel műanyag, nem tudjuk van-e értelme, vagy pár év alatt lejönne.


2013. szept. 17. 16:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
7%
Az 1-k ok a mű a ablak mellet,hogy megveszik az emberek:az hogy nem kell festeni. Erre ti átakarjátok festeni ? Miért nem fehér redőnyt raktatok,ha már az ablak fehér. Az ilyen dolgokat átszokták gondolni. Szerintem 1 idő után lejönne a festék róla.
2013. szept. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Pedig szerintem világosan leírtam. NEM mi vettünk hozzá más színű zsalut hanem KAPTUK. És mivel ezen elég drágák, bátorkodtam megkérdezni,hogy lehet-e valamit kezdeni az ablak kerettel...
2013. szept. 19. 09:46
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Mért nézed hü.....k az embereket? "kaptuk" .Lehet ,hogy kaptad,és az ajándékozást is meg szokás beszélni,hogy véletlen se kerüljünk ilyen helyzetbe. /ettől sokkal kisebb dolgokban is /de ez akkor is úgy működik,hogy a redőnyös kimegy a helyszínre és 1-enként felméri az ablakokat,És közben megkérdezi,hogy milyen színben parancsolja a kedves vevő.Majd ezután jó pár nap múlva legyártják a redőnyöket,redőny síneket és a redőny tokokat. Fesd le nyugodtan :-))
2013. szept. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Oké, akkor csak a te kedvedért elmondom hogyan is volt.

Szóval az egyik ismerősünk felrakatott új zsalukat, de valamiért mégsem jöttek be neki és mivel mi épp ilyet kerestünk, felajánlotta, hogy INGYEN odaadja az amúgy 60 ezer/db áron vett zsalukat. Megjegyzem ezek többe kerültek mint a mi ablakaink.

Ezért bátorkodtam azt megkérdezni itt, hogy lehet-e valamit kezdeni az ablak keretekkel, ha már ekkora értéket KAPTUNK.

Még jó, hogy nem kezdtük el fikázni az ajándékozót, hogy milyen szart adnak, mert nem fehérben kapjuk...


Azon kívül, hogy belém kötöttél, még értelmesen nem szóltál hozzá, a kérdésem ugyanis nem arra irányult, hogy vajon miért kaptuk más színben. Nem bonyolult a kérdésem, értelmezd. Aztán ha megértetted, ne válaszolj, mert belőled ennyi elég volt.

2013. szept. 19. 17:27
 5/15 lali az állat ***** válasza:
nem lehet. ledobja a festéket,akkor is, ha átmész rajta csiszolópapírral előtte. pár éve próbálkoztunk festett profillal, de még gyári körülmények között sem működik.
2013. szept. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Neked nagy szerencséd van ! Mi színezés előtt megcsináltattuk a redőnyöket,szépen jól pontosan. És színezés után mindet / 9db -ot / ki kellet cserélni,mert 1 sem ment vissza a helyére. Mert az ablakok köré lett dísz rakva,és ez által jobbról-balról 1-1 cm kisebb lett a nyílás.És a könyöklök miatt a síneket is rövidebbre kellett vágni.Neked jól összejött ,hogy a más redőnyei pont passzolnak a te ablak nyílásaidra.
2013. szept. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 lali az állat ***** válasza:
27%
téged meg parádésan átvertek, mert a redőnyt a helyszínen át lehet alakítani, főleg,ha csak egy centit kell levágni belőle. 6000 forint/db-ért (8000 ha kombi)szoktuk megcsinálni le-felszereléssal együtt.:)
2013. szept. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Miért vertek volna át jóember? Ne nézz már madárnak,hogy nem tudom,hogyan csinálják az ilyen tokokat stb.Ez egy "legó " az egész,csak méretre kell szabni. A tok lezárok 3-4 szegecsel vannak odafogatva a lemezhez ,azt kellet volna lefúrni ,levágni a lemezből,és a redőny részeiből. De én inkább ujjat csináltattam mert a réginél még nem lindab lemezből volt hanem sima vas lemez,és néhol már kezdett rozsdásodni.És nem csapágyas volt.Most az 1 x tévedtél cimbora. :-))).
2013. szept. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Igen pont passzolnak a méretek, de ez azért is lehet mert ugyanannak a gyárnak a termékei.


Nem jó hír, hogy nem lehet utólag festeni, de köszönöm a választ, legalább nem kezdtük el összegányolni.

2013. szept. 25. 18:56
 10/15 lali az állat ***** válasza:
ne is. ha szabvány méretről van szó,inkább adjátok el és vegyetek rajta fehéret.
2013. szept. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!