Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Tapasztalatotok szerint az...

Tapasztalatotok szerint az akril kád vagy lemezkád a jobb?

Figyelt kérdés
2013. szept. 20. 21:22
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Kedves utólsó!Köszönöm a hasznos tanácsokat,tényleg azok!De az első mondatodat nem értettem.Nem tudhatja az ember soha hogy ki mennyi ideig gyűjt össze bizonyos összeget hogy fel tudjon újítani pl.egy fürdőszobát,és hidd el hogy én is szívesen megspórólnám másra ezt a rengeteg pénzt,de csak a bontás 70 ezer forint...a többiről ne is beszéljünk és nem lesz luxusfürdő ennyiért elhiheted,én is kettőt aludtam mire feldolgoztam....:D ugyanis 250 ezerből szerettem volna kihozni nagy naivan..na de mivel ennyire megugrott a költségvetés sajnos rá is kellett jönnöm hogy a konyhára összespórolt pénz megy a fürdőre meg a wc-re.Szóval nem így képzeltem el.De ha az én kis "luxus" igényeimet nézzük,akkor az igen gyérre sikerült.mert a fürdőszoba bútor 34 ezer,a csempe sem a legdrágább,inkább középkategóriás(egyetlen luxus talán a bordűr mert azért tenyérviszketően sokat kérnek.A többi mind-mind az "egyéb munkálatok,meg a sok kis "kütyü" ára.Na de amire rájöttem,és mégegyszer köszönöm a hozzászólásokat,hogy jó nekem a lemezkád,gyerekként is abban "nőttünk" fel és én soha nem láttam benne semmilyen sérülést,de a zuhanytálcámon sem soha,pedig aztán nem kevésszer ejtettem le a tusfürdőt,és akkor a zuhanyrózsáról már ne is beszéljünk.
2013. szept. 27. 16:17
 12/17 anonim ***** válasza:
0%

Az első mondatomat nem kell hogy értsd! Nem is mindenki értheti!

Azt még meg kell hogy említsem, hogy a bontás sem lehet hetvenezer! Tudod...? Én annak idején a Metróban hatezerért vettem egy bontókalapácsot, és azóta nem adok ki pénzt efféle munkákra. Ez a szerszám most tízezerért kapható, eztán már csak a sitt elszállítása kerülhet pénzbe. Ezt mindenki lehetőség szerint tudja megoldani. De ennek is van számtalan módja.

Még egy, és nem zaklatlak tovább! Minden bemutatőteremben vannak hulladék csempék. Legutóbb négyezerért vettem annyit, hogy egy 42mm es lakás minden csempézhető, és járólapozható helyiségébe elég lett, még maradt is annyi, hogy a bejárati lépcsőt, teraszt is le fogom ragasztani vele. Ha meg szeretnéd nézni fényképet tudok felrakni, priviben keress

2013. szept. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek veled!Mi is spórolunk ahol csak tudunk.Ilyen rendszerben éljük az életünket.De a férjem egy hogy nem ért hozzá,kettő sokat dolgozik,a családban van olyan aki pl. ért a parkettázáshoz,meleg burkolatokhoz,de a hideg burkoláshoz nem....így marad a lehúzós verzió.Egyébként valóban kiszámoltam hogy ha mi magunk csinálnánk a bontást akkor mennyit lehetne megtakarítani,és kb 30 ezerrel lenne olcsóbb.De mint mondtam erre itthon nincs dolgos kéz.
2013. szept. 28. 17:52
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
"Le kell cserélni a beteg tehenet" Bocs, de ha férjed ilyen balkezes, akkor gyerekeid milyenek lesznek? ( Diszgyerekek? )
2013. szept. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Miért kellene mindenkinek érteni a lakásfelújításhoz?

És a kérdésedre a válasz,inkább legyen "díszférjem" és "díszgyermekem" Mint olyan tudálékos "supermann" aki azt hiszi ő sz@rta a spanyolviaszt.Először is mert az ilyen embert kevesen kedvelik,de másodszor és ez a legfontosabb,ha mindenki értene a lakásfelújításhoz,beleértve hideg-meleg burkolás,festés,mázolás,tapétázás,vízvezeték szerelés,gázszerelés,redőny,reluxa harmónikaajtó szerelés....stb.Na akkor éhen halnának a szakemberek.Én ezzel nagy tisztelettel befejezem a kommentet.Hozzáfűznivalóm több nincs.Akik a kérdésemre válaszoltak azoknak pedig köszönöm a segítséget. :)

2013. szept. 30. 13:38
 16/17 anonim válasza:
100%
Húha, már ne haragudj kedves utolsó válaszoló, de a kérdező kérdése az volt, hogy lemez vagy akril kád. Nem az hogy milyen a férje, gazdag nem gazdag, az meg végképp felfoghatatlan, hogy jössz te ahhoz hogy a férjét "szapuld" esetleg a születendő gyerekeit? Ki nem tojja le hogy te miből építed vagy újítod fel a kecód????? Ő kérdése az volt hogy lemez vagy akril, nem a családi kassza!!!!Istenem!!!!
2013. okt. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
80%

15 éve építettem a lakásomba lemezkádat, és most a házamba is azt rakok, mert meg vagyok vele elégedve. 100-szor beleejtettem a rózsát és nem pattant le, de fél kilós csapágygolyóval nem próbáltam.

Akrilban is fürödtem már, nem mondom hogy rossz, de a matt színe nem tetszik annyira mint a fényes zománc.

Nem hűl ki a víz a lemezben sem sokkal gyorsabban mint az akrilban, de azt a kicsit utána lehet engedni. Ezt csak egy hülye kitalálta, a többi meg tovább adja.

Vigyázni kell mindegyikre. Ismert, referenciával és garanciával rendelkező gyártót kell választani, mert láttam már 1 év után lekopott zománcot és besárgult akrilt is másnál. Vagy szerencsésnek kell lenni.

Az új formák és anyagok a sznobok nagy kereslete miatt mindig drágábbak lesznek, utána majd valaki azt mondja, a régi volt a jó és 3-szor annyiért adja, mint a ma legdrágább kádakat. A többség hinni is fog neki, mert az ember önmagában ugyan okosnak nevezhető az állatok mellett, de tömegben buta mint a birka.

2016. jún. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!