Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Segítséget vagy ötletet...

Segítséget vagy ötletet szeretnék kérni! Vásároltunk egy házat és a szobák hajópadlósak! Kérdésem:felszedjük és lebetonozzuk vagy a kvarchomok és a hajópadlót ne bántsuk? Laminált parkettát akarok majd rárakni!

Figyelt kérdés
2013. szept. 27. 21:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
51%
Ha a hajópadló jó állapotban van(nem korhadt, vizes-dohos, repedt, stb.), én rátenném a lamináltat. Legfeljebb az ajtók aljából kell 1-2 centit levágni.
2013. szept. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért lehet hogy érdemes szakemberrel magát a hajópadlót rendbe hozni. Sokkal tartósabb, szebb mint a laminált parketta.
2013. szept. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A hajópadló ezerszer jobb és nívósabb, mint a laminált parketta. Olyan, mint ha padlószőnyeggel akarnád elfedni a parkettát. Mi a csudának akarnál ilyet?:)
2013. szept. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
8%

Azért attól is függ, hogy milyen az a hajópadló. A régi házakban ritkán néz ki úgy, mint amilyenek a katalógusban vannak, biztos nem véletlen akarja lefedni.


A tartósságot meg annyiból vitatnám, hogy a valódi fa padló maximum a felújíthatósága miatt "tartósabb" de bárhogy kezeled, lakkozod sokkal érzékenyebb mint a laminált. Egy laminálton tűsarkúban áttáncolod az éjszakát, és nem látszik semmi. Nézd meg a fát egy ilyen után. Sokkal könnyebben sérül, ráadásul szakembert igényel a lerakás, felújítás stb. Tényleg szép a valódi fa meg jó meg minden, de a laminált praktikusabb.

2013. szept. 28. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
2013. szept. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nálunk is hajópadló volt, fel is szedtük az egészet mert valami ocsmány okkerre volt festve. Felszedtük, alatta csak döngölt föld volt. Abból is szedtünk fel, majd raktunk le nejlont, arra hungarocell, után a betont és úgy parkettát. A nejlon és a hungarocell lehet fordítva volt már régen volt.
2013. szept. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nálunk laminált volt rárakva,már akkor se tetszett amikor megvettük a házat majd 2 évre rá felszedtük a lamináltat, fóliát és kb infarktust kaptam és az összes többi szobát is átnéztük,de azokba már betonra lamináltoztak (nem szurok és nem is kosz van rajta): [link]

Amúgy a szívem szakadt meg érte mert,de ez már menthetetlen volt

2013. szept. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

7. vagyok

Azt kihagytam,hogy ha már tényleg elbúcsúznátok a rendes fától akkor mindenképp szedjétek fel és ne arra pakoljatok.

2013. szept. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én is a hajópadlót rakatnám rendbe! Bán elrontani laminálttal...
2013. szept. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

" Egy laminálton tűsarkúban áttáncolod az éjszakát, és nem látszik semmi. "


?? A lamináltra ALAPSZABÁLY hogy nem lépünk rá se tűsarkúval. Bármi élessel rálépsz, ráejtesz, könnyen benyomódik, karcolódik!

2013. szept. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!