Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Melyik a jobb vízteres kandall...

Melyik a jobb vízteres kandalló, vízteres cserépkályha, vagy kazán?

Figyelt kérdés
A kazán áll utolsó helyen, mi cserépkályhás megoldáson gondolkozunk, olyanok véleménye érdekelne, akik tapasztalták már egyiknek avgy másiknak az előnyét....
2013. okt. 22. 21:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A cserépkályhás nagyobb odafigyelést igényel,mint egy kazán .Ott csak lassú egyenletes tüzelés lehet .Sok esetben ezt egy másik fűtési rendszerrel párositják ,pl

cirkó gázkazán . A cirkó a beállitott hőfoknál nem fűt feljebb,de cserépkályhánál ez nem igy van .A cserépkályhában felmelegedett vizet továbbitani kell,még egy áramszünet esetén is .Ezzeh ugyan megvannak a biztonsági tárgyak is,de ez is költség .Természetes ez a cserépkályha előbb fog kihülni is ,hisz a vízrendszer

elvonja a hőt is .

2013. okt. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A fűtés minősége és a kényelem szempontjából egyértelműen kazán. Megfelelő méretű tűztérrel és hőszabályozós szellőzővel rendelkezzen. Azért jó, mert így a lakásban a központi fűtés előnyeit élvezhetitek, csak olcsón. Külön helyiségbe célszerű rakni a kazánt, így nem lesz kosz és hamu a lakásban, nem tűzveszélyes, és a szén-monoxid mérgezéstől se kell tartanotok.


A cserépkályha és a kandalló legfőbb előnye a hangulata, illetve hogy nem kell kimenni, ha meg akarjátok nézni a tüzet. Viszont nem annyira szabályozható, a szoba hőmérséklete egyenetlen, és elég rendesen koszol is.


Nekem kazánnal és cserépkályhával van tapasztalatom, a kettő közül egyértelműen kazán. Számomra a hangulat nem éri meg a kellemetlenségeket.

2013. okt. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
24%

Cserépkályha


Előnyei :

- vegyes tüzeléshez képest féláron van ( gázhoz meg pláne)

- ez biztosítja a legmelegebbet

- tartós ( 50 év élettartam )

- minimun karbantartás kell hozzá


Hátrányai :

- fát kell venni ( átvernek ) , a fát tárolni , szárítani kell

- be kell fűteni naponta egyszer

- egy lakás kifűtéséhez min. 2 kályha kell

- csak oda lehet beépíteni ahol a ház beosztása alkalmas erre

- néha túl meleg van

- nem azonnal jön a meleg , időzíteni kell

- rakása drága

- vannak hidegebb helységek ( Wc , spájz , házbeosztástól függ)


Gázkazán


Előnyei :


- nincs vele munka

- szabályozható a fok termosztáttal

- melegvízkészítésre is alkalmas ( ha olyat veszel

400-700e )


Hátrányai :


- drága

- manipulálgatnak a fűtőértékkel

- beruházási költség 300- 400e - az egyszerűnél

- élettartama 10-15 év , utána elavul , elromlik

- ellenőrizgetik


Vegyes tüzelés


Előnyei :


- olcsóbb a gáznál ( megjegyzem , már nem sokkal )

- melegvízkészítésre is alkalmas ( 1,5 millió beruházással )


Hátrányai :


- fát kell venni ( átvernek ) , a fát tárolni , szárítani kell , szállítani házon belül

- kéményt kell bélelni

- az egyszerű lemezkazán nem hatékony , a faelgázosító meg 1 milliónál kezdődik

- naponta meg kell rakni, pucolni kell ,kilyukadhat

- az egyszerű kazánra folyamatosan figyelni kell , tehát kell hozzá egy fűtő ( általában a nagypapa ) , a jobb , amit nem kell figyelni , az 1 millió


Vízteresről nem tudok sok mindent , egy ismerősömnek volt vízterese hőcserélővel , de gondjai voltak vele , kidobta és cserépkályhát vett.


Szerintem a cserépkályha egyértelműen veri az összes kazánt , a vízteressel nincs tapasztalatom.

Sajnos nálunk a ház beosztása és mérete miatt a cserépkályha nem beépíthető , vegyes tüzeléssel fűtünk, sok a munka vele , drága volt , meleg van , de még így is 200e Ft. a fűtésköltség 140m2 - en .

2013. okt. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
43%
Utolsó, akkor ti valamit nagyon rosszul csináltok. Nekünk vegyestüzelésű kazánnal 30-40E a havi költség 200 m2-re úgy, hogy két házat fűtünk. Gázzal ennek alaphangon a háromszorosa volna.
2013. okt. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Egyik előttem szóló nagyon precízen levezetett mindent.Csak azt írta rosszul hogy nem feltétlen gazember mindenki aki fát árul. Csak egyszer derüljön ki hogy átvertek a fával valakit a tüzépen többet nem vesz tőle senki.Ezért nem hinném hogy a legtöbbjük meg merné tenni. A másik hogy csak azt verik át aki hagyja magát. És az hogy a gáz nem sokkal drágább mint a fa akkora marhaság amit én már régen hallottam.A mi házunk kifűtése kb 60-70 ezer lenne kemény hidegbe havonta.190 ezerért vettem 10 erdei köbmétert ami elég a szezonra. Akkor lehet számolni.
2013. okt. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Vízteres cserépkályhát semmiképp ne rakassatok. Pont a lényege veszik el.


Ugye az a cserépkályha lényege, hogy a nagy tömeg átmelegszik, és folyamatosan adja le a meleget. Gyakorlatilag miután lezárod a kályhát, utána még mindig melegszik. Egyszer rá kell érezni hogy kell fűteni vele, és akkor nincsenek nagy hőingások, se túl meleg, se túl hideg.


http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__egyeb-kerdesek__386724..


Itt olvasd el a válaszokat.

2013. okt. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
23%

Fával jóval drágább fűteni mint gázzal. Feltéve, ha a gázkazán jól méretezett, a fűtésrendszer jól beszabályzott, valamint ha a fát piaci áron szerzed be. Az a rendszer ami vegyes tüzeléssel jól működik, az természetesen már nem lesz olyan jó hatásfokú gáztüzelés esetén. És fordítva. A gáz fűtőértékével pedig nem szoktak trükközni. Kissé nagyobb buli ez annál, semmint hogy Juci néninél tíz perccel tovább fő a tésztavíz. De tudom, hogy egy városi legendával nem lehet szembeszállni. Ez inkább hit, semmint realitás :)

Egyébként én a vízteres kandallót választanám. Üzemeltetési költségeit, hatásfokát nézve a legrosszabb, de látványra a legjobb.

2013. okt. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát eléggé eltérnek a vélemények , jól összekevertük a kérdezőt !
2013. nov. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ja, nem ez volt a cél? Egyébként is mit vár az ember a 10 millió szakértő országában?

És akkor még nem is beszéltünk a fociról.

2013. nov. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, végül is a vízteres cserépkályha mellett döntöttünk :)
2013. nov. 6. 21:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!