Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Tartály nélküli (nyomógombos)...

Tartály nélküli (nyomógombos) WC-hez milyen víznyomás szükséges, hogy valóban működőképes legyen? Illetve melyiket érdemes belőlük választani?

Figyelt kérdés
szeretném átalakítani, de egyesek szerint panelben sokadik emeleten már nincs hozzá kellő nyomás.

2013. nov. 5. 09:37
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
biztos ,hogy ott nálatok már elegendő nyomás sincs hozzá,és a cső se elég vastag,mert minimum 3/4-es kellene hozzá,
2013. nov. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szóval mekkora nyomás kell hozzá?
2013. nov. 5. 10:28
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Nem a nyomás a fontos,hanem adott esetben a kellő vízmennyiség. Mint írták,legalább 3/4 es cső .Nem a nyomás viszi el a "terméket",hanem a hirtelen beáramló sok víz .

Egy vödör viz beöntésénél sem a nyomás takarit,hanem a hirtelen víz mennyiség .

2013. nov. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Rövid távon ez segíthet a gondodon:

[link]

2013. nov. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ami a beáramló sok vizet illeti, azért érzed, hogy az a nyomástól van, ugye? Ha egy 3/4-es cső helyett egy szívószálon küldöd be 100bar nyomással a vizet, akkor bizony brutálisan sok víz áramlik be másodpercenként. Szóval az összefüggés elég egyértelmű a nyomás és az időegység alatt beáramló vízmennyiség között.


A linket köszönöm, láttam is már weboldalukat, és gondolkoztam is rajta. Méretekről nem találtam infót, nem tudom, el tudom-e helyezni, de ez nagyon ötletesnek tűnik.

2013. nov. 6. 07:14
 6/9 A kérdező kommentje:
Utánanéztem ennek a csoda wc tartálynak. Hát nem egy nagy megoldás arra, hogy eltüntessük a falról a wc tartályt. Az a golyóscsapos megoldás ráadásul meglehetősen igénytelen, ahogy az ajánlás szerint kívülre szerelendő csövezés is. Attól még köszi!
2013. nov. 6. 07:35
 7/9 anonim ***** válasza:
Gyári érték 1,5-5 bar.
2013. nov. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hát ez az. 1,5 bár simán megvan, de nem tudom elképzelni azt a szitut, hogy pl. 2 bár nyomás mellett azzal vigyem vissza a boltba, hogy hát ... khm... szar az egész. :)

Ilyen esetben még ha vissza is vennék, szerelhetem újra az egészet... :(

Mindenesetre látom, hogy a kérdésemet nem jó helyen tettem fel, mert senki nem nézi mekkora a víznyomás nála.

2013. nov. 6. 09:01
 9/9 anonim ***** válasza:
76%

"Utánanéztem ennek a csoda wc tartálynak."


Nem mondtam, hogy csoda, egyszerű, mint a faék, és nem is mai találmány, hiszen már 30 évvel ezelőtt is létezett!


"Hát nem egy nagy megoldás arra, hogy eltüntessük a falról a wc tartályt."


Bizonyára rosszul értelmeztem a kérdésed, de valamiért azt hittem, hogy shell szelepes megoldás van most, de nem öblít! Ezek szerint most tartályos cucc van fent, és azt alakítanád erre a szarra, bocs!


"Az a golyóscsapos megoldás ráadásul meglehetősen igénytelen, ahogy az ajánlás szerint kívülre szerelendő csövezés is."


Nem fontos a golyóscsap, rendes öblítő szeleppel is működik.


Mindettől függetlenül szerintem még mindig a tartályos öblítés a legjobb! Ha csak a fenti tartály zavar, akkor rakhatsz monoblokkos csészét, beépíthető tartályt, vagy leengedheted akár egy méterre is a stop gombos tartályt (és még takarékos is lesz), csak akkor vastag öblítőcső kell. Cserébe nem kell annyit vésni.


[link]

2013. nov. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!