Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ionkazán központi fűtés...

Ionkazán központi fűtés kialakításában gondolkozom és érdekelne azok tapasztalata akinél, már működik, valamint meg is tekinteném?!

Figyelt kérdés

Sajnos társasházi lakásunkban a jelenlegi szabályozás szerint már nem lehetséges a gáz központi fűtés kialakítása. Jelenleg konvektor van mindenhol. Viszont ez egy jó megoldás lenne a problémámra.

Érdekelne, hogy akinél már működik ez a típusú fűtés, milyen tapasztalatai vannak, mekkora lakásban/házban mennyi a fogyasztása, számlája?

Ha beengedne otthonába meg is nézném élőben működés közben. Már sok fórumot olvastam, jót is, rosszat is írnak, így csak a saját szememnek hiszek.


EZÉRT KÉREM, AKINEK ILYEN FŰTÉSE VAN ÉS MEG IS NÉZHETNÉM SZEMÉLYESEN NÁLA AZ JELENTKEZZEN EZEN AZ EMAILEN!

csernaig@gmail.com

Előre is köszönöm!



2013. nov. 6. 21:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Elektromos energiát alakít hővé, tehát mindenképpen kb. kétszer annyiba kerül, mint a gáz. Azzal tudsz trükközni, hogy megnézeted, mibe kerülne egy geotermikus hőszivattyús fűtési rendszer, amire esetleg rá kell segíteni árammal még, ha nagyon hideg van. Az ilyen rendszerekre az áramszolgáltatók is kínálnak kedvezőbb tarifákat, magánszemélyeknek legalábbis. Azt nem tudom, társasháznak is adnak-e.

Esetleg azt is megteheted, hogy éjszakai tarifával felfűtesz valami nagy tárolót, és abból veszed ki az energiát nap közben. (Társasháznál a méretek miatt megint csak problémás, és az sem biztos, hogy az áramszolgáltató társasháznak ad éjszakai tarifát.)

2013. nov. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Geothermikus fűtés nem megoldható társasházban!!!!! Mégis honnan szerezne több száz vagy ezer négyzetméternyi földterületet???

Árammal működik igen de mégis sokkal jobb hatásfokkal, mint ha pl. elektromos konvektorral vagy elektromos cirkóval fűtene az ember. Én is jót hallottam róla, dicsérik a gazdaságosságát és az áramszolgáltató is adhat rá kedvezményt. De az optimális működéshez jól szigetelt lakásra van szükség. Az elektromos cirkó is jó megoldás, lehet rá indirekt tárolót kötni, de drágábban fűt, mint a gáz.

2013. nov. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mégis hogyan működne sokkal jobb hatásfokkal? A sima ellenállásfűtőtest az összes bele vezetett villamos energiát hővé alakítja. Hová lesz ez a hő, ha nem a fűtőtestet körülvevő vízbe? Azt elhiszem, hogy valamivel jobb a hatásfoka mert mondjuk nem vezet el annyi hőt az elektromos hozzávezetéseken, de hogy sokkal...


Láttam geotermikusan fűtött tíz emeletes házakat, te is megnézheted, Angyalföldön vannak, az agrárkamarával/állatkórházzal szemben. Azt nem tudom, hogyan oldották meg, de a sima pár méteren alagcsövezős megoldáson kívül van olyan is, ami a száz méteres nagyságrendbe eső mélységű furatokkal dolgozik, és ténylegesen földhőt hasznosít, nem csak a talaj hőtároló képességét.

2013. nov. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat, de félreértettetek!


CSAK OLYAN KOMMENTELŐKET VÁROK, AKINÉL ILYEN MŰKÖDIK, ÉS ESETLEG MEG IS NÉZHETŐ NÁLUK MŰKÖDÉS KÖZBEN!!


A többi építő jellegű, vagy annak szánt kommentet már más kérdéseknél elolvastam! Ezek nem érdekelnek!

Köszönöm!

2013. nov. 8. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!